Alman Ekiplere Havalimanında Sevgi Seli!

Ülkemizde yaşanan büyük depremin ardından Almanya ISAR, Fedaral Teknik Yardım Ajansı, Kentsel Arama ve Kurtarma (Fire) ülkemizdeki vatandaşlarımızı göçük altından kurtarmak amacıyla yardıma gelmişti.

Alman Ekiplere Havalimanında Sevgi Seli!

Göstermiş oldukları taktir edilecek çalışmaları da hem ülkemizde hem de Almanya’ya geri döndüklerinde tebriklerle karşılanmalarına neden oldu. Ülkemizden ayrılırken de teşekkürler iletilmiş, çiçek ve hediyeler verilmişti. Alman ekipler Almanya’ya geri döndüklerinde aynı durumla bir kez daha karşı karşıya kaldı. Alman ekipleri havalimanında yüzlerce hem Türk hem de Alman bekliyordu. Alman ekiplere havalimanında sevgi seli gösterilirken, pek çok hediyeler verilerek teşekkür edildi.

Türkiye’ye Destek!

Türkiye’ye sürekli olarak destek verilmeye devam ediliyor. Şimdiye kadar 34 ülkenin ekipleri göçük altında kalan vatandaşlarımızı kurtarmak amacıyla ekip geldi. Yapılan arama ve kurtarma çalışmaları da nihai sonuca daha hızlı şekilde ulaşmamız konusunda etken oldu. Öyle ki gündeme de pek çok yabancı ekipler tarafından resim ve videolar düşerken, mutlu olacağımız tabloların açığa çıkmasına neden oldu.

Türkiye’ye sürekli olarak depremler ile ilgili çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Yabancı devletler tarafından gelen yardımlar, arama ve kurtarma çalışmalarındaki eksikliklerin giderilmesi konusunda son derece önemli bir etken oldu.

Alman Ekipler Geri Döndü! Havalimanında Yoğun Karşılama Oldu

Almanya’ya geri dönen arama ve kurtarma ekibi yoğun bir sevgiyle karşı karşıya kaldı. Türkiye’ye kurtarmak için gelen ve canlarını da ortaya koyan Alman ekipler, havalimanına geri döndüğünde çalışmalarını taktir etmek için akın eden yüzlerve kişiyi de karşılarında bulmuş oldu. Üstelik Almanya havalimanında yalnızca Türk vatandaşlarımız değil diğer yandan Alman vatandaşlarda ekipleri karşılamak için bekliyordu.

alman-ekipler-havalimaninda-sevgi-seliyle-karsilandi-5365-dhaphoto1-1676386296-167.jpg

Birlik ve beraberliğin en güzel tablosunu göstermiş olsa da ülkemizdeki deprem faciasının acısını unutmak ne yazık ki mümkün olmayacak. Dış ülkelerden gelen arama ve kurtarma ekiplerinin amacı daha fazla can kaybının yaşanmasını önlemek. Çünkü depremde geçen her bir saat büyük önem arz ediyor olurken, canları kurtarmak ve nefes olabilmek amacıyla yoğun bir çalışma yapılıyor. Nihayetinde de yüzümüzü güldürmeye neden olacak mucizelere şahit olabiliyoruz.