Alfa Romeo Müjdeyi İstanbul’dan Verdi! Yeni Model Açıklaması Yapıldı!

2023'te Alfa Romeo'nun CEO'su Jean-Philipe Imparato, Türkiye’ye ilk seyahatini gerçekleştirdi.

Alfa Romeo Müjdeyi İstanbul’dan Verdi! Yeni Model Açıklaması Yapıldı!

Imparato, Alfa Romeo markasının 2022'de satışlarının 4 kat artmasının ardından gerçekleşen bu ziyarette önemli hedeflerini dile getirdi. Bunun gerçekleşmesi halinde Türkiye dünyada Alfa Romeo üreten ilk üç ülke arasına girecek.

Alfa Romeo CEO’su Açıklama Yaptı

Jean-Philipe Imparato, “2023'te Türkiye'de satışları iki katına çıkaracağız" dedi. Yeni bir model duyuran Fransız CEO, "2024 yılında Giulietta ve Mito kullanıcılarına yeni modeller ulaştıracağız. Bu modeller kırmızı renkte tanıtılacak. Bu bilgiyi ilk kez kelimelere döküyorum. Arabanın ismi müşterilerimiz tarafından belirlenecektir” dedi. İki yıl önce, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve PSA birleşerek otomobil firması Stellantis'i oluşturdu ve otomotiv sektöründe yakın geçmişteki en büyük ortaklıklardan biri oldu.

thumbs-b-c-288433f98b8fa212684aac30fe0fbed2.jpg

52 milyar dolarlık bu birleşme sonucunda 14 İtalyan, Fransız, Alman ve Amerikan markası tek marka altında birleşti. Stellantis daha sonra dünya çapında dördüncü en büyük otomotiv grubu olarak seçildi. Bu gelişmenin ardından Fiat, Chrysler, Lancia, Maserati, Alfa Romeo, Jeep, Dodge, Ram, Peugeot, Citroen, Opel ve halen Stellantis tarafından işletilen DS gibi otomotiv devleri yeni bir çağ açtı. Uzun vadeli hedeflerini sürekli hatırlatan bu şirketlerden biri, İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo'nun CEO'su Jean-Philipe Imparato'nun 2023 yılında Türkiye'ye yaptığı ilk gezide ziyaret edildi.

Imparato Türkiye’ye Geldi

Türkiye ziyaretinde otomotiv basını ile bir araya gelerek karşımıza çıkan Imparato, hem markanın geleceği hem de ülkemize dair önemli açıklamalarda bulundu. İtalyan otomotiv devinin 2022 yılında ülkemizde 4 kat büyüdüğünü ifade eden Imparato, Türkiye'nin Alfa Romeo açısından en başarılı ülkelerin başında geldiğini sözlerine ekledi. Imparato, "Bu başarı, ödüllendirmek istediğim bir şey. Türkiye ziyaretimin anlamı, sadece planlarımızı ekiple paylaşmak değil, 2023'te ilk ziyaretimin Türkiye'ye olduğu ve bunun mesajını da dünyaya vermek. Türkiye'nin 2023'te kaydedeceği ilerleme ile Alfa Romeo için dünyanın en iyi ülkesi olmasını istiyorum. Amacım bu, bunu bilerek buradayım" dedi. Ülkemizde 2021 yılında yaklaşık 200 adet araç satışına ulaşan İtalyan markanın, 2022 yılında c-segment SUV model Tonale modelinin gelişi ile satış adedini de 800'ün üzerine çıkardığını ifade edelim.

Önceki ve Sonraki Haberler