2024 Corvette E-Ray Tanıtılan İlk Elektrikli Corvette Oldu!

İlk elektrikli Corvette aracı, Chevrolet tarafından "Corvette E-Ray" adı altında tanıtıldı. Ultra güçlü aracın karmaşık tasarımı herkesin dikkatini çekecek. Otomotiv sektörünün değeri bilinmeyen ancak saygı duyulan üreticilerinden Chevrolet, efsanevi spor aracı Corvette'i güncelledi. Araba, "Corvette E-Ray" takma adıyla 2024 modeli olarak tanıtıldığında Corvette tarihinde bir ilkti.

2024 Corvette E-Ray Tanıtılan İlk Elektrikli Corvette Oldu!

Tarihteki ilk elektrikli Corvette olan Chevrolet Corvette E-Ray, bambaşka bir sayfa açıyor. Araba yine de tamamen elektrikli değil ve hibrit.

Chevrolet Corvette, her zaman benzersiz tasarım öğelerine sahip olan bir spor otomobildir. Ek olarak, Corvette E-Ray bunu gösteriyor. Araç, ızgaralarından farlarına kadar her detayında sportifliğini sergilerken yine hayalleri süsleyebilecek gibi görünüyor.

Chevrolet Corvette E-Ray Fark Yaratmaya Geliyor

Şerit LED'ler, Chevrolet Corvette E-Ray'in farlarında ve arka lambalarında kullanılır. Araçta 20 ve 21 inç jantlar ve Brembo marka frenler bulunuyor. Corvette E-Ray, karşılaştırılabilir bir tasarıma sahip olmasına rağmen Stingray'den 9,14 cm daha geniştir. 14 farklı renkte sunulacak aracın arka tamponunda da hava delikleri yer alıyor. Ek olarak, müşteriler siyah egzoz portlarını tercih etme seçeneğine sahip olacak. Dört farklı tekerlek seçeneği de mevcut olacak.

14cdf06b4a1cb9314be1a3a37d0087c75acb1f65.jpeg

İçeride Resmen Sürücü Odaklı Bir Kokpit Oluşturulmuş

2024 Chevrolet Corvette E-Ray'in içine baktığımızda, dijital ekranın hemen yanında bir dokunmatik bilgi-eğlence ekranı konumlandırılıyor. Orta konsolda klima, koltuk ve aracın diğer özellikleri için çeşitli kontroller vardır. Sürücü tipik olarak kokpit tasarımının ana vurgusudur.

24chcr35029-1673633613.jpg

Chevrolet Corvette, genel olarak performans odaklı bir otomobildir. Ancak 2024 model Corvette E-Ray, eğlenceyi de ön plana çıkarıyor. Kablosuz Apple CarPlay ile kablosuz Android Auto desteği sunan otomobil, 14 hoparlörlü Bose ses sistemine sahip. Chevrolet Corvette E-Ray, Stingray'de bulunan 6.2 litrelik V8 motora ev sahipliği yapıyor. Bu motor 495 beygir gücünde ve 637 Nm tork üretim değerine sahip. Ancak aracın motor sistemi bundan ibaret değil. V8 motorun gücünü 665 beygire yükselten bir de elektrik motoru bulunuyor. Şunu da söyleyelim; 72 km/sa hızın üzerine çıkmadığınız sürede Chevrolet Corvette E-Ray'in sadece elektrik motorunu kullanıyorsunuz.

Önceki ve Sonraki Haberler