16 Kişinin Öldüğü Kazada Otobüs Şoförünün Perdeyi Düzelttiği İçin Kaza Yaptığı Gerçeği Ortaya Çıktı!

Gaziantep'te meydana gelen feci kazada 16 kişi hayatını kaybetmişti ve 30 kişi yaralanmıştı. Bu kazada iki çocuğunu kaybeden anne Gülten Erpek tarafından verilen ifade soruşma dosyasına dahil edildi.

16 Kişinin Öldüğü Kazada Otobüs Şoförünün Perdeyi Düzelttiği İçin Kaza Yaptığı Gerçeği Ortaya Çıktı!

Kaza öncesinde şoförün tek elle araç kullandığını ve diğer eliyle perdeyi düzeltmeye çalıştığı sırada araç kontrolünün kaybolduğunu ifade eden acılı anne Gülten Erpek perde ile gereğinden fazla uğraştı ve aşırı hızlı bir biçimde sürdüğü için otobüsü toparlaması mümkün olmadı ve yoldan çıktı. Daha sonrasında otobüs benim olduğum taraftaki koltuğa yani otobüsün sağ kısmına doğru devrildi dedi

Kaza 20 Ağustos'ta Meydana Gelmişti

Gaziantep Nizip otoyolunda 20 kilometrede meydana gelen kaza 20 Ağustos'ta meydana gelmişti. Kontrolden çıkan bir otomobil bariyerleri aştıktan sonra dere yatağına devrilmesi sonucu kazada çok sayıda ölü ve yaralı oldu. Kaza sonrası yapılan ihbarın ardından bölgeye birçok sağlık ve itfaiye ekibinin yanı sıra polis ekipleri de sevk edildi. Kurtarma çalışmalarının devam ettiği sırada Şanlıurfa'ya doğru seyir halinde giderken kazayı gören İhlas Haber Ajansı ekibi de yardım için kaza yerinde durdu. İhlas Haber Ajansı bünyesinde çalışan muhabirlerden Muhammed Abdulkadir Esen ve Umut Yakup Tanrıöver'in aralarında yer aldığı kişileri kurtarma çalışmaları devam ederken İstanbul'dan hareketle Diyarbakır'a Doğru giden özel Diyarbakır turizm firmasına ait Abdülkadir Memiş'in kullandığı 33 SR 157 plakalı araç zikzaklar çizerek devrildi ve yan yatarak sürüklenmeye başladı. Metrelerce sürüklenen yolcu otobüsü emniyet şeridinde bulunan kurtarma çalışmalarına katılan kişilere çarptı.

antep-te-16-kisinin-oldugu-kazada-otobus-soforunun-22-5-yila-kadar-hapsi-istendi-1086743-5.jpg

Yolcu Otobüsünün Devrilmesi İle Birçok Kişi Hayatını Kaybetti

Metrelerce kayan otobüs, emniyet şeridindeki itfaiye aracı ile ambulans ve kurtarma çalışmalarına katılanlara çarptı. Kazada sağlık personeli Tuba Uzdilli, Abdullah Kütük, Halil Özden, itfaiye erleri Ahmet Polat, Mehmet Polat, Mehmet Bozkurt, İHA muhabirleri Muhammed Abdulkadir Esen, Umut Yakup Tanrıöver ile Aziz Birdal, Yusuf Birdal, Muhammet Ertek, Umut Ertek, Nuran Tanrıkulu, Melih Kaya, Ali İhsan Tınar ve Hacı Mehmet Özsoy yaşamını yitirdi, 30 kişi de yaralandı. Hız limiti saatte 130 kilometre olarak tespit edilen kaza yerinde, 307 metre fren izine rastlanılan otobüsün gözaltına alınan ve 20-30 metre kala kazayı fark ettiğini öne süren şoförü Abdülkadir Memiş tutuklandı.

Önceki ve Sonraki Haberler