Uzman Eller Projesi İle Kişi Başı 250.000 TL Hibe Desteği Sağlanacak

Uzman Eller Projesi dahilinde belirlenen şartlara göre 250.000 TL hibe desteği sağlanacak. Böylece sağlanan hibe desteğinde %150 artış gerçekleşecek.

Uzman Eller Projesi İle Kişi Başı 250.000 TL Hibe Desteği Sağlanacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar dahilinde Uzman Eller Projesi için hibe desteği sağlanacak. Hem tarımsal üretimi arttırmak hem de tarım sektöründe faaliyet gösteren çiftçilere destek vermek amacıyla birçok ödeme bakanlık bünyesince gerçekleştiriliyor. Bir önceki sene kişi başı 100.000 TL civarında verilen Uzman Eller Projesi dahilindeki hibe bu sene oldukça arttırıldı. %150 artış sağlanarak 2.5 katına çıkan bu yardım için destek tutarı 250.000 TL olarak belirlendi. Yapılan bu artış ve konu ile ilgili açıklamalar sonrası birçok kişi kimlerin bu destekten faydalanma imkanına sahip olduğunu araştırmaya başladı.

Uzman Eller Projesi Hibe Desteğinde Yeni Gelişmeler

Uzmanı Eller projesi hibe desteğinde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Konu ile alakalı Tarım Ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından yapılan açıklamada, kırsal alanda yaşayan ve burada yaşamını devam ettireceğine dair taahhüt veren kişilere hibe desteği verileceği açıklandı. Tarım, gıda, su ürünleri ve orman alanları ile alakalı mezuniyeti bulunan gençler için bu hibe tutar 250.000 TL olarak açıklandı. Bununla birlikte tarım ve hayvancılık bölümlerinde lise mezunu olan gençler için de bu projeden faydalanmak mümkün olacak.

Uzman Eller Projesi Hibe Desteğinin Amaçları

Uzman Eller Projesi ile alakalı Tarım Ve Orman Bakanlığı resmi internet sitesinde gerekli bilgilendirme yapıldı. Böylece bu proje dahilinde verilen hibe desteği için kırsal alanda yaşamayı taahhüt eden ve halihazırda bu bölgelerde yaşayan hayvancılık, tarım gıda, su ürünleri ve ormancılık alanları kapsamında eğitimlerini sürdüren üniversitelerde 4 yıllık fakülte ya da 2 yıllık meslek yüksek okulu mezunu olan gençleri gerekli destek sağlanacak. Böylece genç nüfusun istihdamına gerekli katkının sağlanması ve yukarıda bahsedilen tarımsal alanlarda girişimciliği destekleyerek geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla bu hibe verilecek. Böylece tarımsal üretimin kalitesine ve miktarını beraber arttırarak daha verimli hale getirmek amaçlanıyor.

250.000 TL Hibe Desteği

14/1/2023 tarihli ve 32073 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Karar değişikliği ile Uzman Eller Projeseinde hibe desteği 250.000 TL seviyesine çıkarıldı. Bu kapsamda, 2023 yılında söz konusu şartları yerine getiren kişilere 250 bin TL hibe desteği sağlanacak.