TC Kimlik Numaranıza Göre Ödeme Alacaksınız! Tam Tamına 4336 TL Yardım Fırsatı!

Devlet, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmeye devam ediyor. Başvuru yaparak cebinizi hızlı bir şekilde nakit para ile doldurabilirsiniz. Her ayın belirli günlerinde 4336 TL otomatik olarak hesaplara yatırılmaktadır. Devlet ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye devam ediyor. Tüm dikkatler özellikle PTT ödemelerinde yoğunlaştı.

TC Kimlik Numaranıza Göre Ödeme Alacaksınız! Tam Tamına 4336 TL Yardım Fırsatı!

PTT, ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi ve sosyal yardım almaya hak kazanan kişilere doğum tarihinin son hanesine göre 4336 TL yardım yapılıyor. Para ile ilgili ödemelerin detayları başladı. Evde bakım ödemesi, Aile Bakanlığı'nın maddi sıkıntı yaşayan her vatandaşa sunduğu gelir desteklerinden biridir. Ayrıca bu parayı alabilmek için birkaç şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi yaşlılara en iyi şekilde bakılabilmesi için evde bakım ücretini her ayın belirli günlerinde hesaplarına yatırmaktadır.

Başvuru Sahibine 4336 TL Yatırılacak

TC kimlik numarasının sonuna göre, devlet tarafından maddi yardıma muhtaç vatandaşlara sağlanan evde bakım aylığı her ayın 15'i ile 31'i arasında otomatik olarak hesaplara yatırılıyor. Yardım talebinde bulunan kişiler, banka hesaplarına yatırılmasını istemedikleri takdirde ödemelerini PTT yoluyla almayı tercih edebilirler. Asgari ücrete yapılan zam öncesi evde bakım geliri 3336 TL idi. Bu meblağ %30 artışla 4336 TL'ye çıktı. Evde bakım geliri alabilmek için doğal olarak yerine getirilmesi gereken şartlar vardır. Özellikle, gelir ve bakım ihtiyacı için uygunluk gereklilikleri, listelenen gerekliliklere uygun olmalıdır ve sağlık kurulu onaylı bir engellilik raporu da gereklidir.

paradk-rdvb-cover.jpg

Evde Bakım Maaşı İçin Nasıl Başvurabilirim?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım maaşı için elbette başvuru yapılması gerekir. Başvuru yapmak için e-devlet platformuna girebilir ve arama kısmına evde bakım maaşı başvuru yazabilirsiniz. Evde bakım maaşına başvuru yaptıktan sonra eğer başvurunuz onaylanırsa her ay hesaplara otomatik olarak yatırılacaktır. Evde bakım maaşının hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını öğrenmek için siz de e-devlet platformuna girerek arama kısmına evde bakım maaşı yazıp karşınıza çıkan kısımda hesabınıza yatırılıp yatırılmadığını öğrenebilirsiniz. E-devlet platformuyla sorgulamanın dışında eğer maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız bankaya kayıtlı telefon numaranız üzerinden mesaj kısmına girerek BAKIYE yazıp 4747’ye mesaj atarak hesabınızda para olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler