SSK’dan Emekli Olanlara Müjde! Tam Tamına 10 Bin TL Karşılıksız Nakit Ödenecek!

Devlet emeklilere SSK ile 10.000 TL nakit yardımda bulunuyor. Başvuru sahipleri iki gün sonra ATM'den 10.000 TL çekebilecek. Bu vesileyle, zorunlu emeklilik yaşında emekli olamayan herkese devlet emekli maaşı verilmektedir.

SSK’dan Emekli Olanlara Müjde! Tam Tamına 10 Bin TL Karşılıksız Nakit Ödenecek!

Emeklilik dilekçesi vermek isteyen ancak prim borcu olan vatandaşlar için devlet önemli alternatifler sunuyor. Geçmişe dönük prim ödemesi yaparak emeklilik dilekçenizi verebilirsiniz. Ayrıca devlet size 10.000 TL nakit yardımda bulunacak ve cebinizden ödemeden emekli olabileceksiniz. Milyonlarca insanın emeklilik hayali bu şekilde gerçekleşecek. Devlet desteği olduğu için emekliliğe engel bir durum yok. Geri ödemesiz koşulsuz 10.000 Türk Lirası nakit nasıl alınır ve geriye dönük prim ödemesi nasıl yapılır?

Tam Tamına 10 Bin TL Nakit Fırsatı

Uzun süre sigortalı olan herkes birkaç yıl sonra emekli olmayı hayal eder. Emekli olabilmeniz için gerekli yaşa, sigorta süresine ve prim gün sayısına ulaşmış olmanız gerekir. Bununla birlikte, gerekli yaş aralığına ve sigorta süresine uyan ancak ikramiye günlerinde yetersiz olanlar için, ülke ek bir alternatif sunar. Emeklilik gereksinimlerini karşılamak için daha sonraki kredi sistemleri kullanılarak gün tahakkuk ettirilebilir. Ayrıca devlet 10.000 TL nakit yardımda bulunuyor.

ay-sonu-gelmeden-maasi-tukenen-emeklilere-buyuk-mujde-5-bin-tl-10-bin-tl-ve-20-bin-tl-tek-tik-ile-hesabinizda-1661327210664.jpg

Geriye Dönük Katkı Payı Ödemesi

SSK veya BAĞ-KUR'a kayıt yaptırıp da geriye dönük katkı payı ödemesi nedeniyle emekli maaşı alamayan bireylere devletten bir müjde var. Geriye dönük borcu kapatmak için 10.000 TL'ye kadar transfer yapabilirsiniz. 19 ve 20 Ocak tarihlerinde mali yardım başvuranların hesaplarına yatırılacaktır. Böylece vatandaşlar prim borçlarını kapatarak emekli olabiliyor. Prim borcu nedeniyle emekli olamayanlar, 10 bin TL nakit yardım alabilmek için şartları araştırmaya başladı.

1200x627-emekli-maasi-tasima-2020-emekli-maasi-baska-bankaya-nasil-tasinir-k1-1594632653774.jpg

Prim gün eksiğiniz varsa eksik olan prim günlerinizi tamamlayabilir, devlet desteği ve borçlanma sonrasında en kısa sürede emekli olma imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca devletten aldığınız 10.000 TL prim desteğini de geri ödemek zorunda değilsiniz. Yani prim borcunuzu eksiksiz, ödenmemiş ve geri ödemesiz olarak tasfiye etme olanağına sahipsiniz. Devletten prim desteği alabilmek için SGK'ya başvuruda bulunmanız yeterli. Başvuru prosedürünü tamamladıktan sonra katılabilirsiniz. Sadece emeklilik öncesi ikramiye günleri olmayanlar, devletten anında ikramiye almaya hak kazanır. SGK'ya yapacağınız dilekçenin sonucuna göre, prim yardımı almak için kimlik kartınız ile doğrudan bir PTT şubesine gidebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler