PTT’den Kimlik Kartıyla Başvurana 5000 TL Ödeme Yapılacak, Şubelere Gidip Hemen Alın!

Ptt'den vatandaşa son dakika müjdesi geldi. Ptt şubelerine kimlik kartıyla gidene 5000 TL verilecek. Üstelik koşulsuz faizsiz…

PTT’den Kimlik Kartıyla Başvurana 5000 TL Ödeme Yapılacak, Şubelere Gidip Hemen Alın!

Türkiye’de son dönemde yaygın olan ekonomik sıkıntının üzerine bir de pandemi dolayısıyla oluşan ekonomik kriz ortamı bindi. Pandemiyle beraber çeşitli iş yerlerinin kapanmasıyla beraber bunun da üzerine kur ve enflasyon artışı bindi. Devlet tarafından her ne kadar da 1000 TL ödemeler yapılsa da vatandaşın nakit ihtiyacını kapatmaya yetmedi. Bu nakit sıkıntısının üzerine vatandaş çareyi yüksek faizli krediler veren bankalarda buldu. Ayrıca bu dönemde işsiz kalan çalışanlar ve iş yerini kapatan esnaflar da hiçbir şekilde kredilerden faydalanamıyorlar. İşte vatandaşların tüm bu sıkıntılarını bir nebze de olsa giderecek haber PTT’den geldi. PTT kimlik kartlarıyla gişelerine gelecek olan her vatandaşa 5000 TL nakit ödeme yapacak.

PTT ve Aktif Bank birlikteliğinde yapılan bu iş birliği son dönemde oldukça gündem olmuş durumda. Bu anlaşmanın yapılmasıyla beraber vatandaşlar PTT iş yerlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturmuş durumdalar. PTT’nin bu iş birliği acil nakit ihtiyacı olan vatandaşları oldukça rahatlatmış durumda. Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar kimlik kartlarını alarak PTT şubelerinden anında 5000 TL nakit ödemelerini alarak acil nakit ihtiyaçlarını giderebilecekler. Üstelik PTT bu acil nakit ödemesinden de hiçbir şekilde faiz almıyor. 36 ay vadeli olarak ödeme yapılabiliyor.

PTT’den Vatandaşa 5000 TL Destek Ödemesi

Aktif Bank ile yaptığı bu iş birliğinden dolayı çok konuşulan PTT daha önce de emeklilere verdiği 80 bin TL’ye kadar kredi dolayısıyla gündeme gelmişti. Son dönemde PTT’nin yapacağı bu kampanya gündeme gelmişti. Geçtiğimiz günlerde ise beklenen açıklama geldi. PTT vatandaşlara 5000 TL nakit ödeme yapılacağını duyurdu. Vatandaşlar PTT şubelerinden kimlik kartlarıyla 5000 TL nakit ödemesine başvuru yapabilecekler.

Başvuru Nasıl Yapılır?

PTT’nin de son dönemlerde bankalardan eksik kalır yanı yok. Son dönemdeki bu kampanyalarla beraber vatandaşlar tarafından oldukça fazla tercih edilir hale gelmiş durumda. 5000 TL ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşlar TC kimlik kartlarıyla PTT şubelerine giderek başvuru yapabilecekler. Vatandaşlardan herhangi bir şart istenmiyor. PTT vatandaşlara yapılan ödemeden herhangi bir faiz almamakla beraber 36 aya kadar vade imkanı da sunuyor. ÜStelik ilk taksit 3 ay ertelemeyle ödenecek.