Karnesi İyi Olan Öğrencilere Müjde! Başarılı Öğrencilere 5104 TL Verilecek!

Karnesi iyi olan öğrenciler yardım alıyor. Başarılı öğrenciler 5104 TL kazanıyor. İyi not alan öğrencilere destek sağlanmaktadır.

Karnesi İyi Olan Öğrencilere Müjde! Başarılı Öğrencilere 5104 TL Verilecek!

Başarılı öğrencilere sağlanan yardım miktarı ülke çapında artmaya devam ediyor. Karnesi başarılı olan öğrencilere sunulan destek ödemesi için 81 ilde başvuru yapılabiliyor. Karnelerini aldıklarında milyonlarca çocuk mutluluktan uçuyordu. Bazıları belgeleri sevinçle evlerine götürdü. Pek çok kişi, ödül veya başarı sertifikası alan öğrencilere verilen desteğin düzeyini de sorguluyor. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Karne hediyesi veriliyor mu? Notları iyi olan öğrencilere ne tür yardımlar yapılıyor? 5104 TL öğrenci yardımını nasıl alabilirim? Yazımız tüm detayları içermektedir.

Karnesi İyi Olan Öğrencilere 5104 TL Ödeme

Son kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu. Başarı ödül programının özellikleri gün ışığına çıktı. Erdoğan, "Devlet okullarında öğrenim gören ve derslerinde başarılı olan ilk ve orta öğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60'ını vereceğiz” dedi. Ek olarak, devlet yüksek öğrenim öğrencileri için de bir miktar ödeme sağlamaktadır. Ayrıca YÖK'ün belirlediği 500 üniversiteye kayıt hakkı kazanan öğrencilere devlet de bir miktar yardımda bulunuyor.

Liseden sonra meslek kurslarına kayıt yaptıran öğrenciler arasında meslek lisesi mezunu ve sosyal yardım alan ailelerden gelenler bulunmaktadır. Bu gençlere destek net asgari ücret üzerinden sağlanmaktadır. Ayrıca devlet, ailelerdeki çocukların spor, sanat ve bilim dallarında yarışabilmeleri için gerekli tüm şartları yerine getirmektedir. Ayrıca bunun için önemli bir miktar ayrılmıştır. Teşvik programı kapsamında 1,5 milyar liralık yardım da gençlere ve öğrencilere ulaştırılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı da bu hususta özel açıklamalar yapacaktır.

Başarı Teşvik Primi Nasıl Alınmaktadır?

Konuyla alakalı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık kısa süre önce açıklama gerçekleştirmişti. İlkokul ortaokul ve Liselerde ilk 3’e girenlere okulda ilk beşe girenlere Asgari ücretin %60 oranında destekler var. 2023 yılında net şekilde Asgari ücretin 8.500 TL olması ile birlikte başarı primleri de 5104 TL’ye kadar arttırıldı. Destek ödemesi için başvuru detaylarını da sizler için hazırladık.