Hesaplara Tam Tamına 3600 TL Yatıyor! PTT Herkesi Mutlu Etmeye Devam Ediyor!

Emeklilerle bağları güçlü bir işletme olan PTT'nin paylaşacağı güzel bir haber var. Emekliler PTT şubelerine nüfus cüzdanı ile gelip PTT'den gelir kabul etmeleri halinde 3 bin 600 TL promosyon alacak.

Hesaplara Tam Tamına 3600 TL Yatıyor! PTT Herkesi Mutlu Etmeye Devam Ediyor!

Başvuru tarihinden sonraki üçüncü iş gününde PTT 3 yıllık emekli maaşına başvurmaya karar veren emekliler 3.600 TL almaya hak kazanıyor. Aşağıda PTT emekli promosyon ödemesi ile ilgili tüm detaylar yer almaktadır.

PTT Her Zaman Olduğu Gibi Emeklinin Yanında Olmaya Devam Ediyor

Emekli maaşını üç yıl süreyle PTT'den almayı kabul eden kişiler için 3.600 TL'lik kampanya bedeli geçerlidir. PTT şubesi kampanya başvurusunu alacaktır. Promosyondan maaşını PTT'den alan müşterilerimiz faydalanacaktır. Müşterilerin kampanyaya katılmak için başvurdukları tarihte Aktif Bank'ta açık kredilerinin olması gerekmektedir ve bu krediler 60 günden fazla ertelenemez. Kampanya bedelinin tamamı 3 yıl süreyle peşin ödenir ve 3 yıllık taahhüt süresi, kampanya bedelinin hesaba yatırıldığı gün başlar. Başvuruyu takip eden üçüncü iş günü kampanya ücretini müşterilerin PTT bordro hesaplarına aktarılır.

emekliye-promosyon-3.jpg

Kampanya katılımcılarının kampanya ücretinin ödenmesinden itibaren üç yıl içinde taahhütlerini iptal etmeleri halinde, tarihe göre kalan süre dikkate alınarak ödenen kampanya bedelinin tamamı üzerinden "iade bedeli" belirlenecektir. Müşterinin taahhüt ve kampanyayı sonlandırabilmesi için iade parasını Aktif Bank hesabına yatırması gerekmektedir.

Maaşlar Bir Bankadan Başka Bir Bankaya Nasıl Aktarılır?

Yerel PTT şubesinden e-Devlet şifresi alarak, "http://turkiye.gov.tr" web sitesini ziyaret ederek veya SGK İl Müdürlüğü'ne dilekçe vererek PTT'ye maaş aktarabilirsiniz. Diğer bankaların bağlantıları sonucunda herhangi bir limit koymaması durumunda gelirlerinizi size en yakın PTT işyerlerinden de PTT'ye dilediğini gibi aktarabilirsiniz.

emekliye-promosyon-2.jpg

PTT Üzerinden Emekli Maaşımı Nasıl Alabilirim?

SSK emeklileri ilk maaşlarını PTT'den almaktadırlar. Bu nedenle bu gruptaki emeklilerin maaşlarını PTT'den almak için herhangi bir işlem yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Emekli Sandığı ve Bağkur emeklileri ise, SGK İl Müdürlüğüne müracaat ederek veya PTT işyerlerinden alacakları e-Devlet şifresiyle www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden maaşlarını PTT'ye taşıyabilecekler.

Önceki ve Sonraki Haberler