Haftanın son günü açıklandı! 1000 lira ile 2400 TL Arası ödeme yapılacak! Hemen PTT'ye gidip paranızı alın..

Kış ayının resmen gelmesi ve soğuk havaların başlamasıyla birlikte devlet kışlık destek ödemelerini artırmaya başladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara ve ailelere yapılan destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Son gelen haberlere göre doğalgaz destek ödemeleri başladı! Kimliğinizi ve faturanızı kapıp PTT'ye koşabilirsiniz. 1000 lira ile 2.400 TL hesaplara yatırılacak!

Haftanın son günü açıklandı! 1000 lira ile 2400 TL Arası ödeme yapılacak! Hemen PTT'ye gidip paranızı alın..

Kış ayının resmen gelmesi ve soğukların başlaması ile birlikte devlet verdiği kış destek ödemelerini artırmaya başladı. İhtiyacı olan vatandaşlara ve ailelere verilen destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Gelen son habere göre doğalgaz destek ödemeleri başladı! Kimliğinizi ve faturanızı kapıp PTT’ye koşabilirsiniz. Hesaplara 2.500 TL yatırılacak! İşte detaylar..

Sosyal destek ödemeleri özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşmaya devam ediyor. Verilen yardım ödemelerinin miktarları ve başvuru şartları merak konusu oldu.

900 TL İLE 2.500 TL ARASINDA DESTEK ÖDEMESİ

2023 yılına girdiğimiz bu günlerde doğalgaz destek ödemelerinin detayları araştırılıyor. Eylül ayında başlayan destek ödemeleri Mart ayına kadar devam edecek. Ödemelerin 900 TL ile 2.500 TL arasında olacağı ifade edildi. Bakanlık, ödemeleri ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor. Kimliğinizi ve faturanızı alıp PTT’nin yolunu tutabilirsiniz!

DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

Bakanlık tarafından yapılan açıklama kapsamında 3294 sayılı Kanun doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından doğalgaz destek ödemesi yapılıyor. Ödemeler vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İhtiyaç sahibi ailelerden istenen şartlar şu şekilde:
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

E-devlet sistemi üzerinden destek programına başvuruda bulunmak,

Doğalgaz arzı bulunan ilçe ya da beldede ikamet etmek,

İkamet adresinin ön ödemeli ya da faturalı bir sayaca bağlı bulunan doğalgaz aboneliğinin bulunması,

Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından hak sahibi olarak belirlenmesi.

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Doğalgaz destek ödemelerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte e-devlet sistemine giriş yapmalıdır. Sayfa üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ” Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” başvuru sayfası üzerinden kimlik bilgilerini doğrulamanız gerekiyor. Bu şekilde başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler