Fırsatçılar Yüzyılın Felaketini Fırsata Çevirdi! Konteyner Fiyatları Yükseldi…

Ülkemizde meydana gelen ve on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan deprem, fırsatçıların da doğmasına neden oldu.

Fırsatçılar Yüzyılın Felaketini Fırsata Çevirdi! Konteyner Fiyatları Yükseldi…

Ülkemizde meydana gelen ve on binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan deprem, fırsatçıların da doğmasına neden oldu. Yas ilan edilen ülkemizde yaraların sağlanması amacı ile birçok kampanya başlatılırken konteyner fiyatlarının da artmasına neden oldu. Hammadde fiyatlarına uygulan zam konteynerler içinde etkili oldu.

Konteyner Fiyatları Deprem Nedeni İle Arttı!

Merkez üssü Kahramanmaraş olan asrın felaketini fırsata çevirinler hammadde fiyatlarına zam gelmesi ile konteyner fiyatlarını arttırdı. Fırsatçılara engel olmak amacı ile yeni kararlar alındı.

Deprem bölgesinde yaşanan barınma ihtiyacını karşılamak için konteyner ihracatı 3 ay boyunca yasaklandı. KDV oranı ise yüzde 18’den 1’e indirildi. Yapılan tüm yasaklara rağmen fiyatlardaki artışın önüne geçilemedi.

10 ili etkileyen yüzbinlerce binanın zarar görmesine neden olan ve on binlerce vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan deprem birçok fırsatçıların da doğmasına neden oldu. Konteyner satıcıları sosyal medya üzerinden büyük tepkiler görüyor. Fırsatçıların önüne geçmek için çalışmalara başlatıldı mı henüz bilinmiyor.

Yetkililerden Açıklama Geldi!

Konteyner fiyatlarında yaşanan artışlar nedeni ile konteyner almak isteyen vatandaşlar firmalarca uyarıldı. Uyarı yapan firmalar, fiyatların yüzde 20 oranında arttığını belirtiler. Yetkililer sorgulama yaparak konteyner fiyatlarının 2 ile 3 katı artması durumunda şikâyette bulunmaları belirtildi.

Yaşanan deprem felaketinin ardından, birçok aile evsiz kalırken, birçok aile konteyner fiyatlarını araştırmaya başladı. Fakat görünen manzara karşısında şaşkına dönen vatandaşlar depremin verdiği zararı karşılamanın yanı sıra artan fiyatlar konusunda da şaşkın. Fiyatlarda yaşanan yüzde 20 oranındaki artış nedeni ile konteyner ihracatını 3 ay boyunca yasak getirildi. KDV oranlarında ise yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülmesi kararlaştırıldı. Alınan tedbirlere rağmen konteyner satıcıları fiyat arttırmaya devam ediyor