Evlilik Kredisi Başvuruları Başladı Mı?

Evlilik Kredisi Başvuruları Başladı Mı?

Evlilik Kredisi Başvuruları Başladı Mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan müjdeyle, evlenecek çiftlere devlet desteği olarak 150.000 TL faizsiz kredi sağlanması artık mümkün hale geldi. Bu krediye başvurular başlamış olup, geri ödemeler 48 ay taksitle faizsiz şekilde yapılacak. Peki, 150.000 TL faizsiz krediye kimler başvurabilir ve detayları nelerdir? İşte tüm ayrıntılar...

Evlenecek çiftlerin rahat bir şekilde yuvalarını kurabilmeleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından devlet desteği sağlanacağı duyuruldu. Bu destek kapsamında evlenecek çiftlere 150.000 TL faizsiz kredi verilecek ve geri ödemeler 2 yıl sonra başlayacak. Ödemeler, 4 yıl içinde gerçekleştirilecektir. Bu sayede evlenecek çiftler, 150.000 TL faizsiz krediyi 6 yıl sonra tamamen ödemiş olacaklar ve düğünlerini yaparak evlerini kurabilecekler.

Evlilik Kredisi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evlenecek çiftlere müjde vermesiyle birlikte milyonlarca çift, kredi başvurularının başlamasını beklemektedir. Kredi başvurularının başlamasıyla birlikte yüz binlerce vatandaş düğünlerini gerçekleştirme planları yapmaktadır. Bu noktada, Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulması beklenmektedir. Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla sağlanacak evlilik kredisi tam 150.000 TL olacaktır. Evlilik kredisi 48 ayda ödenecek olup ilk 2 yıl geri ödemeler ertelenecektir. Bu sayede yeni evlenen çiftler düzenlerini rahatlıkla kurabilecekler. Ayrıca çocukların eğitim hayatını desteklemek amacıyla çeşitli projeler de yer alacaktır.

Evlilik Kredisi Başvuruları Başladı Mı?

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Kurban Bayramı dönüşünde hızla çalışmalarını sürdürerek Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulmasını sağlayacaktır. Ardından evlilik kredisi başvuruları açılacak ve evlenecek çiftlere müjde verilecektir. Çalışmaların son aşamaya geldiği bilinmektedir ve en geç Ekim ayından itibaren gençlere evlilik kredisi sunulacaktır. Evlilik kredisi için aylık taksit miktarı ise 2 yıl sonra başlayarak 4 yıl süresince 3.125 TL olarak ödenebilecektir.