Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Yeni Kampanya! 0,99 Faiz Oranlı180 Ay Vade Kredi İmkânı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan yeni evim kampanyasında ikinci el evler de devreye giriyor.

Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Yeni Kampanya! 0,99 Faiz Oranlı180 Ay Vade Kredi İmkânı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan yeni evim kampanyasında ikinci el evler de devreye giriyor. Projenin ortaya çıkması ile birlikte fırsatçılara yönelik tedbirler de yer alıyor. Aylık 11 bin TL taksit ile ev sahibi olmak için yeni kampanya başlatıldı. İkinci el için konut kampanyasında aylık ödeme planı nasıl olacak? Toplam çekilebilecek kredi tutarı ne kadar? İşte kampanyaya ait detaylar…

Ev sahibi olmak isteyenler kampanyaya dâhil olarak bu imkândan faydalanabilir. Faiz oranlarının günümüzde yüksek olması ve verilecek kredi tutarlarının düşüklü vatandaşların ev hayallerini ertelerken, sıfır konutların yanı sıra ikinci el konutlar için kampanya başlatıldı. Artık ikinci el konutlarda devlet desteği ile ev sahibi olmanın önü açılıyor. 0,69 faiz oranları ile sıfır konutlara verilen kredilerden sonra gözler ikinci el konutlar için yapılacak çalışmaya çevrildi. Kendi evini almak isteyen vatandaşlar devlet desteği ile ev sahibi olabilecek.

0,99 FAİZ ORANI İLE 180 AY VADELİ KREDİ İMKÂNI

Yeni projede çalışmalar hızlandırıldı. İkinci el konut almak isteyen vatandaşlara yüzde 0,99 faiz oranı ile 180 ay varan vadelerde kredi imkânı sağlanacak. Ev sahibi olmak için 1 milyon kredi çeken vatandaş aylık 11 bin 924 TL taksitle ev sahibi olabilecek.

Ankara Emlakçılar Odası Başkanı Hakan Akçam tarafından yapılan açıklama göre devlet bankasından 300 bin liralık kredi kullanımında, meblağ yukarı doğru çekildiğinde konut alımında talepler oluşacaktır. Bu durumda vergi ile tapu için hareketlilik sağlanır. İfadelerine yer verdi.

Kampanyada fırsatçılara imkân tanınmaması için bir takım önlemler ön plana çıkacak. İlan sitelerinde yayınlanan bilgiler istenerek yüksek fiyat artışı yapan kişiler tespit edilmiş olacak

Önceki ve Sonraki Haberler