Emekliye yüksek promosyon veren bankalar yayımlandı: En fazla veren banka dikkat çekti

Şubat ayına özel olarak güncellenen emekli promosyon kampanyalarında hem kamu bankaları hem de özel bankalar Şubat ayına özel olarak yaptığı emekli promosyon rakamlarında taban tutarı olarak 3500 TL üzerinden hesaplama yapmaya başlamaktadır.

Emekliye yüksek promosyon veren bankalar yayımlandı: En fazla veren banka dikkat çekti

EMEKLİ PROMOSYONU VEREN BANKALARI SİZLER İÇİN DERLEDİK. Şubat ayına özel olarak güncellenen emekli promosyon kampanyalarında hem kamu bankaları hem de özel bankalar Şubat ayına özel olarak yaptığı emekli promosyon rakamlarında taban tutarı olarak 3500 TL üzerinden hesaplama yapmaya başlamaktadır.

Devletin bankaları bu sabit rakamlar üzerinden ödemesini yapmaktadır. Ancak SGK ile bankaların ortaklaşa anlaşmaları sonucu imzalanan protokol gereğince 5000 TL'ye kadar ödeme yapılabilmesi kararı alınmıştır. Ancak bu karardan faydalanabilmek için 1 Kasım tarihinden sonra üç yıllık taahhüt veren kişiler faydalana bilmektedir. Emekli maaşı üzerinden promosyon veren bankalar ise şu şekilde listelenmiştir: DenizBank, yapı kredi, İş Bankası, vakıfbank, Finansbank, FIBA bank, ziraat bankası, Akbank, Şekerbank. Emeklilere en yüksek promosyon veren bankalar ise başında İş Bankası gelmektedir.

İş Bankası'nı takiben yapı kredi ve DenizBank ve Akbank takip etmektedir. Emekli promosyonu imkanından faydalana bilmeniz için geçiş yapmak istediğiniz bankada emekli maaşınızı taşıma işlemi yapabilmeniz mümkündür. Bu promosyondan faydalana bilmeniz için ise bir takım gereklilikler bulunmaktadır.

Maaşınızı taşımış olduğunuz bankada kalmak istediğiniz süre zarfı boyunca anlaşma yapmanız gerekmekte olup bu anlaşmaya uyum sağlamanız gerekmektedir. Emekli promosyonundan faydalana bilmenin de elbette sınırları buluna bilmektedir.

Bu sınırlardan ilki 3500 TL'ye kadar olan emekli aylığı 3000 TL, 3500 TL ve 7500 TL arası emekli aylığı olanlar 3500 TL, 7500 TL ve 10.000 TL arası emekli aylığı olan emeklilerin 4500 TL, 10.000 TL ve üzeri emekli aylığı alan kişilerin 5000 TL promosyon ödemesi hakkı bulunmaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler