Emeklilere müjde verildi! %15 Ek Zam İle Emekli Maaşları Dolup Taşacak

Türkiye’de birçok emekli vatandaş zam haberleri ile sevinmeye devam ediyor.

Emeklilere müjde verildi!  %15 Ek Zam İle Emekli Maaşları Dolup Taşacak

Türkiye’de birçok emekli vatandaş zam haberleri ile sevinmeye devam ediyor. Seçim öncesinde emekli olan vatandaşlarının maaşlarına yeni zamlar eklenmeye devam ediyor. Belirlenen emekli maaş oranlarına ek olarak %15 oranında ek maaş zammı haberi verildi. Emekli maaşlarına %15 ek zam verilmesi ile birlikte Türkiye’de birçok emekli vatandaş maddi anlamda rahatlığa kavuşacak. Habere göre sosyal güvenlik kurumundan emekli olanlar BAĞ-KUR’dan emekli olanlar ya da memur emeklisi olarak maaş alan birçok vatandaş maaş zammı toplamda %30 olarak açıklanmıştı.

Fakat günümüzdeki enflasyon rakamlarının ve oranlarının bir hayli yüksek seviyede seyretmesinden dolayı bu zam oranı çok düşük bulunmuştu. Özellikle de Türkiye’deki en düşük emekli maaşının 2000 TL birden artması ile emekliler memnun olmadıklarını ifade ettiler. Buna çözüm olması amacıyla hükûmet de birçok emekli vatandaşın sesini duyarak harekete geçti Ocak 2023 tarihinde ek maaş zammı ile müjdeledi.

Emekli Maaşlarındaki 2000 TL’lik Artış Çok Düşük Bulunmuştu

Emeklilere verilen %30’luk zammın ardından artış oranının çok düşük bulunması ile birlikte emekliler memnun kalmadıklarını ifade etmişlerdi. Ancak seçim önü olması ile birlikte emeklilerin sesini duyan hükümet harekete geçerek ek bir zam duyurusunda bulundu. AK parti hükümeti yaklaşan seçim hazırlıklarına tam gaz devam ederken Türkiye’deki milyonlarca vatandaşın emeklilik talepleri de göz ardı edilmedi.

Ocak ayının girilmesi ile birlikte tuik tarafından açıklanan 2022 yılına ait resmi enflasyon rakamları ile birlikte birçok emekli maaşlarında şekillenmişti. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklanan bu verilere rağmen yine de 2023 yılında emekli olan vatandaşlarının %30 olarak belirlenen zamlarına ek olarak %15 oranında da refah payı eklendi.

Önceki ve Sonraki Haberler