Doğal Gaz ve Elektrik Desteği Alanlara Büyük Kolaylık Sağlanıyor! PTT’ye Gitmeye Gerek Kalmadan Yapabileceksiniz!

Kurumsal ödemeler artık Türkiye'nin dört bir yanındaki PTT şubelerinden e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Doğal Gaz ve Elektrik Desteği Alanlara Büyük Kolaylık Sağlanıyor! PTT’ye Gitmeye Gerek Kalmadan Yapabileceksiniz!

Bulunduğu yerlerin dışında uzun kuyruklar bulunan PTT'ye, özellikle elektrik ve doğal gaz konusunda yardıma ihtiyacınız varsa uğramanıza gerek yok. e-Devlet Kapısı ile PTT A.Ş. üzerinden yapılan çeşitli kurumsal ödemelerin hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlanmaktadır.

E-Devlet ile Hak Sahiplerine Ödeme Yapılacak

PTT A.Ş üzerinden çeşitli kurumlara yapılan ödemeler için aslında PTT'ye gidilmesine gerek yoktur. Devletin sosyal yardımlarından yararlananlar, sosyal yardım ödemelerini e-Devlet üzerinden alabilecekler. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı adına yurt içi ve yurt dışında müşterilerine bankacılık, posta ve nakliye hizmetleri sunan PTT'den yeni bir açıklama geldi. PTT A.Ş'nin online hizmetlerine e-Devlet üzerinden erişmek isteyen kullanıcıların önünde iki seçenek bulunuyor. Giriş ekranında Sosyal Yardım Ödemeleri butonu seçilerek bu tür online işlemler gerçekleştirilebilir.

Gelen Sosyal Yardım ile Faturalar Kolayca Ödenebilir

PTT, hizmetlerini her geçen gün geliştirip kalitesini yükselterek, çevrimiçi hizmetlerin de daha iyi hizmet vermesine net bir şekilde yardımcı olmaktadır. E-devlet ödemeleri, Türkiye genelindeki PTT şube sayısını dengeli bir biçimde azaltmak ve müşterilere daha fazla zaman sağlamak amacıyla net bir şekilde yaygınlaşıyor. PTT'nin e-Devlet platformu üzerinden sunduğu hizmet sayesinde hak sahipleri gelen yardım ödemelerinden diledikleri zaman hızlı bir şekilde yararlanabiliyor. Bu yardım ayrıca kurumsal ödemeleri sorgulamak, bir hesaba aktarmak veya fatura ödemek için de kolay bir şekilde kullanılabilir.

Sosyal Yardım Talep Etme ve Aktarma Süreci

Hak sahipleri e-Devlet üzerinden “PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama ve Hesaba Aktarma” işlemini sadece tek tıkla yapabiliyor. Bu sayede kurum ödemesi PTT hesaplarına veya başka banka hesaplarına EFT olarak gönderilebiliyor. Ancak Hesabıma Aktar hizmeti sırasında EFT yapılacak IBAN numarasına ait isim ile hak sahibinin isminin aynı olması önem taşıyor. Öte yandan elektrik tüketim desteği alanlar “Elektrik Yardımı ile Fatura Ödeme” işlemi sayesinde hesaplarına geçen yardımla fatura ödemesini gerçekleştirebiliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler