Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun Yol Açtığı Olumsuz Etkileri Ortadan Kaldırmaya Uğraşırken Onu Düşürecek Önlemleri De Alıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Enflasyonun Yol Açtığı Olumsuz Etkileri Ortadan Kaldırmaya Uğraşırken Onu Düşürecek Önlemleri De Alıyoruz

Enflasyon rakamlarının yüksek seviyelerde olması nedeniyle üzüntü verici bir durum oluştuğunu ama burada Genel ekonomi üzerindeki sonuçlarını da incelemek gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonu yol açtığı olumsuz etkileri ortadan kaldırmaya uğraşırken onu düşürecek önlemleri de alıyoruz şeklinde konuştu. Enflasyon rakamları nedeniyle vatandaşlarımızın yaşantılarında olumsuz etkiler görüldüğünü ve her kesimden vatandaşın gelir seviyesini yükseltmek için çalışmaların sürdüğünü Böylece enflasyonun olumsuz etkilerinin bertaraf edilmeye çalışıldığı ve bu konuda enflasyonu düşürecek tedbirlerin alındığı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vurgulandı.

Enflasyonu Düşürmek Konusundaki Kararlılığımız Aynı Şekilde Devam Edecek

Kabine toplantısı sonrasındaki açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu detayları da vurguladı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tasarruf konusu ile ilgili planlar yapan vatandaşların döviz ya da altın gibi alternatiflere karşı korunması için tüm planlamanın yapıldığını belirtti ve yaşanan bu gelişmelerin ardından hiçbir vatandaşın parasının değer kaybetmesi durumu için korkmasına ya da döviz veya altına yönelmesine neden olacak bir sebep kalmadığını belirtti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tasarruflarını ve yatırımlarını döviz ile altında tutan vatandaşlar için Türk Lirası mevduat seçeneklerine çağrı yapıldı. Döviz ve altındaki kazançlarını garantisi altına alan Türk Lirası mevduatları üzerinden tasarruf yapılması isteğinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuda ısrarcı olacağını belirtti. Bu sebeple kendi alın terimiz ve kaynaklarımız ile kazandığımız parayı dövizde tutmaya ve hareketsiz yapmayı kimsenin hakkı olmadığına inandığını da ifade etti.

Bütçe Disiplininden Asla Taviz Vermeyeceğiz

"Hükümete geldiğimiz günden beri üzerinde titizlikle durduğumuz bütçe disiplininden bundan sonra da asla taviz vermeyeceğiz. Ülkenin kazancını, devletin kazancına dönüştürüp, bunu da millete eser olarak, hizmet olarak, destek olarak aktarma kararlılığımızdan tek bir geri adım atmayacağız. Büyümeden istihdam ve ihracata, bütçe gerçekleşmelerinden küresel ticaretten aldığımız paya kadar tüm rakamlar ekonomi programımızın ön görülerine uygundur. Vatandaşlarımızdan ve iş dünyamızdan tek ricam, kendi ülkelerine ve dolayısıyla kendi paralarına güvenmeleridir.

Önceki ve Sonraki Haberler