Bankalardan Borcu Olanlara Müjde Verildi, Son dakika... Borç kapatma kredisi için başvuru ekranı açıldı

Borç kapatma kredisi almak isteyenlere son dakika haberi. İşte detaylar...

Bankalardan Borcu Olanlara Müjde Verildi, Son dakika... Borç kapatma kredisi için başvuru ekranı açıldı

Bankaların vatandaşlara yönelik yapmış olduğu kampanyaların ardı arkası kesilmiyor. Belirli şartları yerine getiren vatandaşları yönelik 3 banka borcu olan kişilerin borcunu kapatmaya yönelik olarak kredi hazırlığına girişti. Borç kapatmak için kredi çekme konusunda bankalar tarafından verilen puanlarda düşüklük yoksa ya da herhangi bir haciz durumu oluşmamışsa borç kapatma amacı ile bankalardan 150.000 TL tutarına kadar ihtiyaç kredisi alabilmek mümkün hale geliyor.

Önceki yıllarda bankalar belirli şartları getiren kendi müşterilerine özel olarak düşük faizli kredi kullandırma yoluna gidiyordu. Azıcık ihtiyaç kredisine muhtaç olan vatandaşlar ise belirli şartları yerine getirdikleri takdirde bankalar tarafından 150.000 TL kredi kullandırılma fırsatı sunulacak.

Kredi Notunun En Az 1100 ve Üzeri Olması İsteniyor

Bankaların 150.000 TL tutarındaki krediyi kullandırabilmesi için ise Kredi notunun en az 1100 puan ve üzeri olması şart koşuluyor. Bazı durumlar için ise bankalar bu kredilerde herhangi bir mal varlığı ipotek gösterilmesi yoluna da gidebilmekte. Bunun yanı sıra birkaç bankada 150.000 TL tutarındaki kredi için ipotek göstermenizi de isteyebilir.

Ancak geçmiş dönemlerde kredi çekip kredilerin düzenli ödemesi yapılmış ise herhangi bir şart koşulmadan da 150.000 TL tutarındaki krediyi de alabilmeniz mümkün hale gelebilir. Bankalara kredi çekmek için başvuru yapan vatandaşlara 3 ay vadeli olarak 150.000 TL kredi imkânı sağlanacak. Başvuran kişilerin ise gelir belgeleri ile birlikte kimlik kartları temini yaparak başvuru yapmaları gerekiyor.

Başvurular neticesinde ona geldiği andan itibaren bir ve 4 iş günü içerisinde bankada mevcut bulunan hesaplara 150.000 TL tutarındaki ihtiyaç kredisi yatırılıyor. Bu anlamda krediye ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik çıkarılan bu kampanya doğrultusunda başvuru yapması halinde Kredi belirli bir başvuru sürecinden geçiyor. Bu sonuç sonrasında onay gören krediler 1 ve 4 iş günü içerisinde kullanılmak üzere kredi çeken kişilerin hesabına yatırılacak.