Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Yeni Duyuru! Milyonlarca kişinin hesabına ödeme yapılacak, Ödemeyi PTT’den Alabilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafında yeni duyuru yayınlandı. Kişilerin hesaplarına ödeme yapılacak. Ödemeler ise PTT tarafından hesaplara aktarılacak. Ödemeyi kimlik kartı ile alabilirisiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Yeni Duyuru! Milyonlarca kişinin hesabına ödeme yapılacak, Ödemeyi PTT’den Alabilirsiniz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere her ay düzenli olarak sosyal yardım ödemesi yatıracak. Bu ödemeler belirlenmiş illerde hesaplara aktarılıyor. Evde bakım maaşı ödemesine hak kazanan vatandaşlar için Ocak ayı ödemeleri başladı. Ocak ayı ödemeleri hangi illerde başladı? Bakanlık tarafından verilen evde bakım maaşı ne kadar oldu? Zamlı olarak ödenecek maaş ne zaman yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan beklenen haber geldi. Bakan Derya Yanık tarafından yapılan açıklamada, evde bakım maaşı ödemelerinin hesaplara aktarılmaya başlandığını bildirdi. Ocak ayı itibari ile evde bakım maaşı yatan iller listesi bakanlık tarafından yayınlanmaya başlandı.

Hesaplara 3340 TL Ödeme Aktarılacak

Evde bakım maaşı, her ay düzenli olarak Bakanlık tarafından ödeniyor. Evde bakıma muhtaç olan, yaşlı, engelli vatandaşların yakınlarına ödemeler yatırılıyor. Bakanlık tarafından ödenen evde bakım maaşı, Ocak ayına ait ödemeler 15 Ocak tarihi itibari ile başladı. O tarihten itibaren ödemeler düzenli olarak yapılıyor. Hak sahibi vatandaşlara yapılan ödemeler iller bazında hesaplara aktarılmaya başlandı. Bu konuda açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama ile evde bakım maaşlarının yatırıldığı illerin listesini yayınladı. Hangi illerde evde bakım maaşının hesaplara aktarıldığı Bakanlığa ait resmi internet sitesinde açıklandı. Merak eden vatandaşlar siteyi ziyaret edebilir.

Zamlı Olarak Alınacak Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım maaşı yeni yıla girerken güncellenmiş oldu. Fakat Ocak ayına ait ödemeler yeni zamdan etkilenmiyor. 3 340 TL olarak ödemeler yapılacak. 2023 yılına ait evde bakım maaşı, memur maaş katsayısına göre zam yapılmıştı. Fakat evde bakım maaşına yapılan zammın Şubat ayında itibaren hak sahiplerine ödeneceği bildirildi. Yeni zamlar ile birlikte Şubat ayında hesaplara aktarılacak tutar 4 336 TL olacak.