25 Yaş Altı Çocuğu Olanlar Dikkat! Bunu Hemen Yapmalısınız! Paralar Hesabınıza Anında Geçecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın sunduğu destekleri son dönemde birçok aile maddi imkansızlıklar nedeniyle yakından takip ediyor. Ancak bakanlığın diğer hizmetlerden farklı olarak çok rağbet gören ve halkın rahat bir nefes almasını sağlayan bir hizmeti var. İşte Bakanlığın yaptığı yardımlar ve yapılması gerekenler.

25 Yaş Altı Çocuğu Olanlar Dikkat! Bunu Hemen Yapmalısınız! Paralar Hesabınıza Anında Geçecek!

Ekonominin insanlar üzerindeki etkileri her geçen gün daha da belirginleşirken, günümüzde pek çok aile ve birey en temel ihtiyaçlarını dahi karşılamakta güçlük çekiyor. Şu anda çok sayıda aile, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yaptığı yardımları yakından takip ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yardımları asgari ücret artışıyla birlikte arttı. Sayısız sosyal yardım desteği, ihtiyaç sahibi bazı bireylere bir nebze de olsa fayda sağlarken, bazı ihtiyaç sahiplerinin de hayatını kurtardı.

Okul Çağında Çocukları Olan Hanelerin Dikkatine

Çocuğu okula giden ailelere çeşitli yardımların yanı sıra kırtasiye yardımı da yapılıyor. Okul tatilleri nedeniyle öğrencilerin ihtiyaçları ve maliyetleri önümüzdeki aylarda bir kez daha artacaktır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 1.300 TL'lik kırtasiye yardımı burada ailelere ilaç gibi oldu.

kapak-181518.webp

Yardım Net Bir Şekilde Zamlandı

2023 yılı itibari ile başlangıçta 1.250 TL olarak hesaplara aktarılan yardım 1.300 TL'ye yükseltilmiştir. Çocuğu 25 yaşından küçük olan ve gerekli resmi belgelerle ihtiyaç duyduğunu belgeleyen tüm ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan kırtasiye yardımından sadece okul giderleri karşılanabilir. Yardım isteyen öğrenci bu durumda okula gitmesi zorunludur.

Hane halkı bireylerinin kişi başına düşen aylık gelirlerinin asgari ücretin 3’te 1’inden fazla olmaması da söz konusu yardıma başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar tarafından sağlanması gereken şartlar arasında yer almaktadır. Yerel belediyeler, kaymakamlık dairelerinde yer alan Sosyal Hizmetler Merkez Müdürlükleri ve e- devlet sistemi aracılığı ile kırtasiye yardımı başvurularını kabul eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvurusu onaylanan ihtiyaç sahiplerine PTT şubeleri aracılığı ile ödemeleri ulaştırmaktadır. Ayrıca başvuru esnasında bir IBAN numarasının paylaşılması halinde kişinin şahsi hesabı aracılığı ile de kırtasiye yardımından faydalanabilmesi mümkündür.