2023 Ocak Ayı Zamlı Doğalgaz Yardımı Yattı mı? Doğalgaz Yardım Sorgulama Ekranı

2023 Ocak Ayı Zamlı Doğalgaz Yardımı Yattı mı? Doğalgaz Yardım Sorgulama Ekranı

Doğalgaz Desteği Arttı mı?

65 yaş aylığı, evde bakım desteği, kronik hastalık yardımı, engelli ve engelli yakını aylığı, çocuk ve gençler için sosyal ve ekonomik destek 2023 yılında zamlı olarak alındı. Peki doğalgaz desteği de zamlı mı olacak? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilmekte olan doğalgaz desteği miktarında artış olup olmadığı merakla bekleniyor. Gözler 2023 Ocak ayı yapılacak olan ödemelerde… 2023 yılı Ocak ayı yatırılacak olan doğalgaz yardımı için kesin bir tarih henüz belirtilmedi. Doğalgaz yardım parasının yatıp yatmadığı sorgulama ekranından öğrenilebileceği gibi, sitemizi düzenli takip ederek en hızlı ve net bilgilere ulaşabilirsiniz. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yapmış olduğu açıklamada destek ödemelerinin arttırıldığını bildirmişti. Yeni başvuru sürecinde doğalgaz desteğinin hane başına 900 TL. ile 2.500 TL aralığında olacak şekilde arttırıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “3 milyar liralık doğalgaz yardımı vererek vatandaşlarımızı karda, kışta sıcak bir yuvaya kavuşturmakta kararlıyız” dedi.

2023 Doğalgaz Yardımı Ücretleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bu seneki doğalgaz yardım başvurusu şartları ile bu seneki şartların aynı olduğunu belirtti. Geçen sene ödenen doğalgaz yardım parası 450 TL ile 1.150 TL aralığında iken, 2023 Ocak ayı Zamlı doğalgaz yardım parası 900 TL ile 2.500 TL aralığında belirlendi.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nereden Yapılır

Doğalgaz yardımına başvuru için e-devlet üzerinden giriş yapılmalıdır. E-devlet sayfasında yer alan arama alanına “Aile ve Sosyal Hizmetler” yazarak, Sosyal Yardım Başvurusu bölümüne erişim sağlamak gerekmektedir. Bu bölümden yapılacak olan başvurular incelenerek yine e-devlet üzerinden sonuç bilgisi öğrenilecektir. E-Devlet’ten yapılan başvurunun onaylanması üzerine, hak kazanan vatandaşlar PTT şubesine giderek faturalarını ibraz edecekler. İbraz edilen faturalar doğrultusunda destekten faydalanılabilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler