1 milyon 25 TL’ye Kadar Vakıfbank’tan Konut Kredisi Müjdesi Geldi

Günümüzde alım gücünün düşmesi eve konut fiyatlarının yükselmesi ile birlikte pek çok vatandaş için ev almak hayal olmuştu.

1 milyon 25 TL’ye Kadar Vakıfbank’tan Konut Kredisi Müjdesi Geldi

Bu yüzden de özellikle krediler ve konut kredileri pek çok kişi tarafından takip ediliyordu. Şimdilerde Vakıfbank yeni başlattığı bir kampanya ile birlikte 1 milyon TL’nin üzerinde konut kredisi çekme imkanı sağlıyor. Aynı zamanda vade seçeneklerinin uzun olması ve düşük faiz oranları sayesinde kolaylıkla pek çok vatandaş bu krediyi ödeyebilecek.

Eve bağlı olarak kredi miktarı değişse de 1 milyon 250 bin TL’ye kadar çekilecek olan bu Kredi sayesinde pek çok vatandaş daha rahat bir şekilde konut sahibi olabilecek. Özellikle faiz oranlarının düşük olması sayesinde daha uygun fiyatlarla ödemeler gerçekleşecek.

Vakıfbank Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi Detayları

adsiz-tasarim-4.jpg

Vakıfbank yeni başlattığı kentsel dönüşümde Konut Kredisi olarak oldukça uygun faiz seçenekleri sunuyor. Riskli yapılarda En az 1 yıldır oturan kiracılar bu kredi imkanından faydalanabilecek. Aynı zamanda konutlarını yeniden inşa etmek isteyen Ev sahipleri de yine bu haktan yararlanabilecek. Bu kampanyalarla birlikte konut kredisi düşük faiz oranları ile da sunulacağı için pek çok vatandaş evini yenileyebilecek. Faiz oranı A sınıfı enerji kimlik belgesi olanlar için 0.71 şeklinde sunuldu. B Sınıfı enerji kimlik belgesine sahip olanlar 0.75 şeklinde sunuldu. Standart enerji kimlik belgesine sahip olanlar için de 0.79 oranında sunuldu. Bu uygun faiz oranları ile birlikte daha rahat ve kolay bir şekilde ev almak mümkün oluyor. Özellikle depremzede vatandaşlar ya da riski binalarda oturan kiracılar ya da hak sahipleri bu krediden yararlanabiliyor. Haziran ayı içerisinde başlatılan bu kampanya Vakıfbank tarafından sunuldu. Gerek uzun vade seçenekleri gerek faiz oranları sayesinde rahatlıkla bu kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Kredi Limiti ve Başvuru Süreçleri

Kredi limiti ve başvuru süreci ile detaylar incelendikten sonra kolaylıkla başvuru gerçekleştirebilirsiniz. 1 milyon 250 bin TL limit sunuldu. Bu limitle beraber konut değişim projesi ve yeni yapılan kentsel dönüşümle ilgili bu kampanyadan rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Sunulan bu limit sayesinde yeniden ev yaptırabilir ve depreme dayanıklı konutları gerçekleştirebilirsiniz. Faiz seçenekleri de düşük miktarlarda tutulduğu için herkesin yararlanabileceği şekilde sunuldu.
Kredi miktarı 3 milyon TL'ye kadar yükselebilecek.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Kentsel dönüşüm projesi kapsamında evleri ile ilgili riskli grup taşıyan ve bu kapsama giren kişiler Vakıfbank şubelerine giderek başvuruda bulunabilir. Kolay bir şekilde başvuru gerçekleştirdikten sonra başvurunuz olumlu veya olumsuz şekilde kısa süre içerisinde yanıtlanır. 1 milyon 250.000 TL’ye kadar limit sunulması ile birlikte evlerin geri dönüşümü kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.
Aynı zamanda daha yüksek limite ihtiyaç duyan konut sahipleri ya da kiracı olan kişiler 3 milyon TL'ye kadar bu limitlerden Yararlanabilecek. Pek çok vatandaş Vakıfbank şubelerine giderek detayları öğrendikten sonra başvuruda bulunabilir. Olumlu yanıtlandığı sürece hızlı bir şekilde parayı çekebilir Daha sonrasında hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm kapsamında konutlarınızı yenileyebilirsiniz.
Kimler Yararlanabilir?

VakıfBank'ın sunduğu bu krediden yararlanmak isteyen vatandaşların konutlarının riskli grupta olması gerekiyor. Aynı zamanda kiracı olup bir yıldan fazladır riski grupta yaşayan kişiler de yine bu hakları talep edebilecek. Düşük faiz oranları sayesinde evinizi uygun fiyatlarla ve yüksek kredi limitleri ile uzun vade seçenekleri ile rahatlıkla yenileyebilirsiniz.
Haziran ayı içerisinde başlatılan bu kampanya ay sonuna kadar da devam edecek. Vakıfbank şubeleri üzerinden yüz yüze görüşüp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.