Gerçek yüzleri Esenler'de görüldü

CHP ve İYİ Partili üyeler sosyal yardım ve kentsel dönüşüme de hayır dedi
GERÇEK YÜZLERİ ESENLER'DE GÖRÜLDÜ!

CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, Esenler Belediyesi Meclisi'nde belediyenin 2021 yılı tahmini bütçesinde bir önceki yıla göre büyük artışlar gösteren sosyal yardım ve kentsel dönüşüm çalışmaları dahil bütçenin her kalemine hayır oyu verdiler. İBB Meclisi'nde Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'nun, sosyal yardım alacak ailelerin ihtiyaç sahibi olup olmadıklarının tespit edilmesi önerisini kamuoyuna "Sosyal yardıma karşı çıktı" şeklinde lanse eden CHP ve İYİ Parti'nin Esenler Belediyesi Meclisi'ndeki tavırları, bu konudaki gerçek yüzlerini ortaya koydu.
Esenler Belediyesi’nin 2021 yılı mali performansı ve bütçe tasarısının görüşüldüğü Esenler Belediye Meclisi’nin 6. Seçim Yılı 2. Dönem Ekim Ayı Meclis Toplantısı Esenler Kültür Merkezi'nde yapıldı. Toplantıda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, bu dönemde belirledikleri 5 vizyon üzerine bir bütçe hazırladıklarını dile getirerek bu doğrultuda kaynak ayırdıklarını söyledi.
LAF DEĞİL İŞ ÜRETİYORUZ
Esenler'deki kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Göksu, "Depremden korunmanın tek bir yolu var. O da yapı stoğunuzu yenilemek. Bu konuda laf değil iş üretiyoruz. 11 yılda, 98 bin 160 riskli yapının 56 bini yeniledik. Kalan konutların yenilenmesi için de çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor" dedi.
Bütçedeki harcama kalemlerinin en çok kentsel dönüşüm, gençlik hizmetleri ve sosyal yardıma ayrıldığını belirten Başkan Göksu, "Birinci bütçedeki harcama kalemimiz kentsel dönüşümdür. İkincisi, gençlik çalışmaları. Üçüncüsü ise sosyal yardımdır. Geçtiğimiz yıla göre bu yıl bütçemiz yaklaşık yüzde 28 arttı" diye konuştu.
CHP VE İYİ PARTİ HEPSİNE HAYIR DEDİ
Konuşmaların ardından Esenler Belediyesi 2021 yılı bütçesi kalemleri tek tek oylandı. Oylamada CHP ve İYİ Parti'ye mensup meclis üyeleri; bir önceki yıla göre kentsel dönüşüm hizmetleri bütçesini yüzde 83, aile ve gençlere yönelik hizmetlerin bütçesini yüzde 87, sosyal yardım bütçesini yüzde 120 artıran Esenler Belediyesi'nin önümüzdeki yıl bütçe kalemlerinin hepsine hayır oyu verdiler. İBB Meclisi'nde yapılacak sosyal yardımların ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilerek yapılmasını teklif ettiği için AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu'yu eleştiren ve "Sosyal yardımlara hayır" dedi algısı oluşturmaya çalışan CHP ve İYİ Parti'nin Esenler Belediye Meclisi'nde sosyal yardımlara ve kentsel dönüşüme hayır demeleri, bu konudaki samimiyetsizliklerini de ortaya koymuş oldu. Bu arada CHP ve İYİ Partili meclis üyeleri, Esenler'de yapılacak yeni çocuk bahçeleri ve otoparklar için de hayır oyu kullandılar.
Yapılan oylamada, 2021 yılı tahmini bütçesi, AK Parti ve MHP Meclis üyelerinin evet, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Partili meclis üyelerinin de hayır oyları sonucu oy çokluğu ile kabul edildi.

Benzer Haberler

Yorumlar (3)

  • Onur Aslan

    Bu bir deneme yorumudur. Yorumlarınız site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir.

    Cevapla

Yorum Yapın

Maç Sonuçları ve Puan Durumu

Süper Lig

Akhisarspor
4 - 3
Maç Sonucu
Antalyaspor
Fenerbahçe
2 - 2
Maç Sonucu
Trabzonspor
Galatasaray
3 - 1
Maç Sonucu
Beşiktaş
Türkiye Süper Lig G B M A Pu
Galatasaray 12 0 6 20 67
M.Başakşehir 12 0 6 20 66
Beşiktaş 12 0 6 20 65
Trabzonspor 12 0 6 20 63
EY Malatyaspor 12 0 6 20 47
Fenerbahçe 12 0 6 20 46
Antalyaspor 12 0 6 20 45
A. Alanyaspor 12 0 6 20 44
A. Konyaspor 12 0 6 20 44
DG Sivasspor 12 0 6 20 41
Tüm Sıralamayı Gör