Esenler Kızılay yine Abdurrahman Bölük dedi

Türk Kızılayı Esenler Şubesi 2. Olağan Genel Kurulu Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde yapıldı. Genel kurulda oyların tamamını alan Abdurrahman Bölük Kızılay Esenler Şube Başkanı olarak güven tazeledi. 

Kızılay Esenler Şubesi’nin 2. Olağan Genel Kurulu Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, CHP Esenler İlçe Başkan Yardımcısı İlyas Çirci, MHP Esenler İlçe Başkanı Hakan Özel, Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Hulusu Özbek, DEVA Partisi Esenler İlçe Başkanı Ahmet Yöney, Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, BBP Esenler İlçe Başkanı Mehmet Canpolat, Yeniden Refah Partisi Esenler İlçe Başkan Mahmut Okutan, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, delegeler ve vatandaşlar da katıldı. Genel kurulda oyların tamamını alan Abdurrahman Bölük Kızılay Esenler Şube Başkanı olarak güven tazeledi. 

 

 

“BU ‘HİLAL’ SİZLER İÇİN VAR”

Konuşmasına Kızılay Esenler Şubesi’ni 4 yıl önce bir masa ve bir boş kasayla devraldıklarını vurgulayarak başlayan Türk Kızılayı Esenler Şubesi Başkanı Abdurrahman Bölük, “Esenler Kaymakamı Adil Karataş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve kıymetli bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi hemşerilerimizin yardımlarına koştuk. Zorda olan, darda olan herkese elimizden geldiğinizce yetişmeye çalıştık. Kızılay bugünler için var sizler için var” ifadelerini kullandı.

“İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDAYIZ”

Esenler Aşevi’nin her gün bin fakir fukara ailenin sofrasını şenlendirdiğini vurgulayan Başkan Abdurrahman Bölük “Kızılay paylaşmaktır, kardeşliktir şuuruyla hizmet etmekteyiz. Esenler Kaymakamlığı ve Esenler Belediyesi ile birlikte geçen yıl hizmet vermeye başlayan Kızılay Esenler Aşevi’nde kazanlarımız ihtiyaç sahipleri için kaynamaya devam ediyor. Esenler Kaymakamı Adil Karataş ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya Esenler Aşevi’ne verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Esenler Aşevi’nin faaliyetleri kesintisiz sürüyor ve yılın her günü hizmet vermeye devam edecek inşallah. Türk Kızılayı olarak iyilik için çalışıyoruz. Bu ‘Hilal’ bugünler için var.” dedi.

RAMAZAN’DA 150 BİN

KİŞİYE SICAK YEMEK

Kızılay Esenler Şubesi’nin çalışmalarından övgüyle bahseden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Belediyemiz, Kaymakamlığımız ve Türk Kızılayı Esenler Şubesi ile birlikte hayata geçirdiğimiz Esenler Aşevi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her daim yanında olacaktır. Esenlerimizde her gün 1000 vatandaşımıza sıcak yemek sağlayan aşevimiz bu sene Ramazan ayı boyunca 150 bin kişiye iftar yaptıracak inşallah. Aşevinden sıcak yemeklerimizi her gün ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine servis edilecek. Bu dünyada her şey geçip gidiyor yapılan hizmetler ve iyilikler kalıyor. Kızılay’a desteğimiz devam edecek” dedi.

 

 

Her gün bin aileye yemek

 Türk Kızılayı Esenler Şubesi’nin Esenler Kaymakamlığı ile Esenler Belediyesi ortaklığında açtığı Kızılay Esenler Aşevi geçen yıl kaynatmaya başladığı kazanlarla her gün ihtiyaç sahibi bin aileye sıcak yemek ulaştırıyor.

 

 

Benzer Haberler

Yorumlar (3)

  • Onur Aslan

    Bu bir deneme yorumudur. Yorumlarınız site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir.

    Cevapla

Yorum Yapın

Maç Sonuçları ve Puan Durumu

Süper Lig

Akhisarspor
4 - 3
Maç Sonucu
Antalyaspor
Fenerbahçe
2 - 2
Maç Sonucu
Trabzonspor
Galatasaray
3 - 1
Maç Sonucu
Beşiktaş
Türkiye Süper Lig G B M A Pu
Galatasaray 12 0 6 20 67
M.Başakşehir 12 0 6 20 66
Beşiktaş 12 0 6 20 65
Trabzonspor 12 0 6 20 63
EY Malatyaspor 12 0 6 20 47
Fenerbahçe 12 0 6 20 46
Antalyaspor 12 0 6 20 45
A. Alanyaspor 12 0 6 20 44
A. Konyaspor 12 0 6 20 44
DG Sivasspor 12 0 6 20 41
Tüm Sıralamayı Gör