Esenler Kızılay gönüllüleri sokak kısıtlamasında vatandaşını unutmadı

Türk Kızılay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan sokağa çıkma yasağı nedeniyle Esenler'de sokaklarda ihtiyaç sahiplerine ekmek dağıttı.

 

Esenler Kızılay Başkanı Abdurrahman Bölük, İdris Topdağ, Abdullah Aksu ve Yılmaz Kocakaya Esenler'de ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere ekmek almak için yola çıktıklarında güzel bir jestle karşılaştı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 günlük sokağa çıkma yasağının uygulandığı İstanbul’da, yasağın açıklandığı saatlerde insanlar büyük bir karışıklık yarattılar. Esenler’de de durum diğer ilçelerden farksızdı fırınların önünde, marketlerde ve alışveriş yapılan her yerde büyük izdiham yaşanmıştı.

Esenler Kızılay Şube Başkanı Abdurahman Bölük beraberinde AK Partili arkadaşları İdris Topdağ  ve Abdullah Aksu ile birlikte, evinden çıkamayan, ekmek almakta zorlanan ve bazı nedenlerden dolayı zaruri ihtiyacı olan vatandaşların imdadına koştular. Bir hayırsever fırın sahibinin verdiği Ekmekleri dağıttılar.

 Amacı hiçbir ayrım gözetmeksizin insanların acısını önlemek, vatandaşların ayrım yapmadan yaralarını sarmak ve hafifletmek olan Kızılay’ımız, bugün Esenler’de sokağa çıkamayan vatandaşlara ekmek dağıttı.

 VATANDAŞLAR KIZILAY’IN DAHA ÇOK HİZMET VERMESİNİ BEKLİYOR

Esenler halkı, İnsanların hayatını ve sağlığını korumak, kişiliklerine saygı gösterilmesini sağlamak ve insanlar arasındaki karşılıklı anlayış, dostluk, saygı, işbirliği ve sürekli barışı getirmek olan Kızılay’ın bu anlamlı ve zor günlerde yaptığı çalışmalarının devamını bekliyorlar. Tüm yurttaşlarımızın, insancıllığın, tarafsızlığın ve barışın simgesi olan Kızılay’ın faaliyetlerini tüm topluma yaymasını kapı kapı gezerek alışveriş, temizlik ve sağlık kontrolleri gibi ihtiyaçları karşılamasını ve Kızılay’ın vatandaşlara hizmet vermesini istiyorlar.

Benzer Haberler

Yorumlar (3)

  • Onur Aslan

    Bu bir deneme yorumudur. Yorumlarınız site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir.

    Cevapla

Yorum Yapın

Maç Sonuçları ve Puan Durumu

Süper Lig

Akhisarspor
4 - 3
Maç Sonucu
Antalyaspor
Fenerbahçe
2 - 2
Maç Sonucu
Trabzonspor
Galatasaray
3 - 1
Maç Sonucu
Beşiktaş
Türkiye Süper Lig G B M A Pu
Galatasaray 12 0 6 20 67
M.Başakşehir 12 0 6 20 66
Beşiktaş 12 0 6 20 65
Trabzonspor 12 0 6 20 63
EY Malatyaspor 12 0 6 20 47
Fenerbahçe 12 0 6 20 46
Antalyaspor 12 0 6 20 45
A. Alanyaspor 12 0 6 20 44
A. Konyaspor 12 0 6 20 44
DG Sivasspor 12 0 6 20 41
Tüm Sıralamayı Gör