Başkan Göksu'dan Kudüs Değerlendirmesi

Esenler Belediyesi, Vatan ilmi Araştırmalar Derneği ile birlikte, "Efendimiz Hz. Muhammed'in Sevgisiyle Birlikteyiz" diyerek, Resulullah'ın doğumunu müjdeleyen Mevlid-i Şerif'e özel bir program düzenledi. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen geceye; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Vatan İlmi Araştırmalar Derneği Başkanı İlahiyatçı Eğitimci Coşkun Şahin ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
UMRE'YE GİTME HAKKI KAZANDILAR
 
Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Salih Yener, mevlid-i şeriften bölümler okudu. Mert Ateş'in Resulullah'a yazılmış en güzel naatları ve şiirleri seslendirdiği gecede Vatan Mevlidhan ve Kaside Grubu, Peygamber Efendimiz’i anlatan, öven kasideler ve salavatlar okudu. Programda İlahiyatçı - Yazar Hıdır Kartal da dinleyenlerle "Mevlid-i Şerif" programına özel bir sohbet gerçekleştirdi. Gecede kura çekimiyle belirlenen 3 kişi de Umre'ye gitmeye hak kazandı.
 
ABDÜLHAMİT'İN TORUNLARI FİLİSTİN HALKINI KURTARACAK
 
Gecede konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Trump'ın Kudüs kararını tanımadıklarını belirterek, Abdülhamid'in torunlarının Filistin'i kurtaracaklarını söyledi. Göksu özetle şu ifadelere yer verdi:
 

"Zalim Trump, 71 yıldır siyonist İsrail'in çabaladığı, biz Müslümanlar için kutsal şehir olan Kudüs'ü dün başkent olarak tanıdığını söyledi. Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, Mescid-i Aksa bizim kırmızı çizgimizdir, kimsenin mescidimizi kendi emellerine alet etmesine müsaade etmeyeceğiz. Biz inanıyoruz ki, Müslümanlar Kudüs'te namaz kılacak ve kendilerinin de beklediği gibi bir gün Abdülhamit'in torunları o mazlum Filistin halkını kurtaracak. Bizim omuzlarımızdaki yük, bedenimizin kaldıracağı yükten ağır olmak zorunda çünkü yeryüzünde insanlığın onuru ve vicdanı bu topraklardan geçmektedir. Hz. Peygamber'in mevlidini anarken, O'nun ümmeti olduğumuzun idrakiyle anmak ve anlamak zorundayız."  

Benzer Haberler

Yorumlar (3)

  • Onur Aslan

    Bu bir deneme yorumudur. Yorumlarınız site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayına girecektir.

    Cevapla

Yorum Yapın

Maç Sonuçları ve Puan Durumu

Süper Lig

Akhisarspor
4 - 3
Maç Sonucu
Antalyaspor
Fenerbahçe
2 - 2
Maç Sonucu
Trabzonspor
Galatasaray
3 - 1
Maç Sonucu
Beşiktaş
Türkiye Süper Lig G B M A Pu
Galatasaray 12 0 6 20 67
M.Başakşehir 12 0 6 20 66
Beşiktaş 12 0 6 20 65
Trabzonspor 12 0 6 20 63
EY Malatyaspor 12 0 6 20 47
Fenerbahçe 12 0 6 20 46
Antalyaspor 12 0 6 20 45
A. Alanyaspor 12 0 6 20 44
A. Konyaspor 12 0 6 20 44
DG Sivasspor 12 0 6 20 41
Tüm Sıralamayı Gör