Zarar Eden bir Kurum Nasıl Ayakta Durur?

25 Ekim 2014 Cumartesi
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, Esenler'de ''Türkiye'de Görsel, İşitsel Medya ve Toplum'' konulu bir konferans gerçekleştirdi.

Haber Merkezi - Orhan Aydın

Nene Hatun Mahallesi'nde bulunan Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde düzenlenen “Türkiye’de Görsel, İşitsel Medya ve Toplum” konulu konferansa katılan Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun önemli açıklamalarda bulundu. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Taşçı, Esenler Belediye Başkanı Danışmanı Abdullah Aksu, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş konferansa katılanlar arasında yer aldı.

İletişim teknojisi sıralaması değişti

Radyo ve televizyonun tarihine değinen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, ''Bundan 20 yıl önceye kadar anten ile radyo ve televizyona karasal yayından bağlanıyorduk. Bugün gelinen noktada uydu yayınıyla birlikte her eve çanak anten girdi. Bu çanak antenler görüntü kirliliğine neden oldu. Uydu teknolojisinin ardından gelen internet teknolojisi de radyo ve televizyona ulaşımı iyice kolaylaştırdı. Önceden çocuklar üzerinde yapılan araştırmada iletişim aracı olarak öncelik televizyondu. Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucunda sıralama telefon, internet ve televizyon oldu'' açıklamasında bulundu.

Türkiye'de yayın gelirlerinin %75'ini radyo ve televizyon elde ediyor diyen Dursun, ''Bütün radyo ve televizyon sahipleri zarar ettiklerini açıklıyor. Bende size soruyorum. Zarar eden bir kurum bu kadar uzun süre nasıl ayakta kalır? Bunun cevabını size bırakıyorum.'' ifadelerinde bulundu.

Konferasın sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dursun'a Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu plaket takdim etti.

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.