HABERTÜRK ÜN PROJE MANŞETLERİNİN SIRRI

07 Ekim 2010 Perşembe
Habertürk Gazetesi, 10 gün arayla manşetten 2 boğaz projesi gündeme getirdi ve aynı gün 2 si de yalanlandı. Peki Habertürk, aslında kendi projelerini devlete pazarlamaya mı çalıştı? İşte cevabı.

Habertürk, 10 gün arayla ortaya attığı 2 boğaz projesi aslında Ciner Grubunun kendi projesi mi? Her 2 projenin de resmi kaynaklarca yalanlanması, Habertürk gazetesi kendi projelerini devlete pazarlamaya çalışıyor iddialarını gündeme getirdi.


Habertürk gazetesi, Başbakan Erdoğan ın çılgın projesi olarak önce kendi imalatı oalan boğaza teleferik ve yapay ada projesini sundu ancak aynı gün bu haber Başbakan Erdoğan tarafından yalanlandı. Özel haber adı altında manşetten verilerek pazarlanmaya çaılışılan bu proje  tutmayınca Habertürk, bugün 2. bir projeyle ortaya çıktı.


2. PROJESİ DE YALANLANDI


Habertürk ün yeni projesi ise Boğaz a 100 metre genişliğinde yapay ada oldu. "İstanbul ikinci bir boğaz ve devasa boyutta yeni bir ada kazanacak. Haliç ten kanallar açılarak Kağıthane ve Alibeyköy dereleri üzerinden Boğaz ın kuzeyindeki Büyükdere ye ulaşılacak." şeklinde içerikle sunulan haber, daha gününü doldurmadan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından yalanlandı.


CİNER İN BOĞAZ DAKİ 1100 METREKARELİK ARSASI


; Habertürk gazetesinin peşpeşe manşetten 2 proje haberi yapması ve bu projelerin daha aynı gün yetkililerce yalanlanması, akıllara Habertürk gazetesi, kendi projelerini mi pazarlıyor? sorularını akla getirdi. Bu iddiaları güçlendiren en önemli dayanak ise Turgay Ciner in geçtiğimiz yıllarda TMSF den satın aldığı arsa.


Habertürk gazetesinin sahibi Turgay Ciner, geçtiğimiz yıllarda TMSF tarafından boğazda satışa çıkarılan 1100 metrekarelik arsayı 16 trilyon liraya satın almıştı.


HABERTÜRK ÜN PAZARLAMAYA ÇALIŞTIĞI PROJELER


Habertürk gazetesi, Hıncal Uluç un çılgın proje yazısının hemen ardından Boğaz a yapay ada haberini yaptı. Haberi ise aşağıdaki fotoğraf ile süsledi. Ancak Habertürk ün yayınlayarak gündeme getirdiği bu projesi aynı gün yetkililer tarafından yalanlandı.


Başbakan?ın iki çılgın projesi


İSTANBUL A 2. BOĞAZ


Habertürk ün bugün manşetten verdiği 2. haber ise 5 ilçeyi içine alacak şekilde boğaza dev bir kanal açılmasını öngörüyordu. Habertürk ün haberinde proje ile ilgili detaylarda yer alıyordu. Ancak Habertürk ün reklamını yaptığı bu proje de aynı gün yalanlandı.


İstanbul a 2. boğaz!
HER 2 PROJE DE CİNER E YARIYOR
 

Cafesiyaset in edindiği bilgiye göre; Habertürk ün ortaya attığı 2 projede ilginç bir tesadüfle Turgay Ciner e yarıyor. Ciner in TMSF den satın aldığı arsa her 2 projenin içinde yer alıyor. Habertürk ün, bu projelerin yetkililerce beğenilmesi halinde kazançlı çıkacağı bir diğer nokta da bu projeleri satacak olması. Ciner grubu hem bu projeleri satacak hem de projenin hayata geçirilmesinde direk tol oynayacaktı.


Ancak Habertürk ün bu hayali, yapılan yalanlamaların ardından suya düşmüş oldu.Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.