DÜNYA BÖYLE SUNUM GÖRMEDİ

28 Haziran 2012 Perşembe
Dünya Teknoloji liderlerinden Google bugüne kadar en etkileyici gösterilerinden birine imza attı. Project gözlüklerini etkileyici bir sunum ile tanıttı.
 Google'ın kurucularından Sergey Brin şirketin I/O Geliştiriciler Konferansı'na sahneye Google'ın Project Glass gözlüklerini takarak çıktı.
Sonrasında Brin, şimdiye kadar yapılmış en etkileyici ürün duyurularından birine imza attı. San Fransisco üzerinde uçan bir grup kişiye canlı bağlantı yapıldı.
 
Google'ın Project Glass gözlüklerinden takan paraşütçüler canlı yayında uçaktan atladı. Skydiver'lar başarılı şekilde yere iniş yaptı, konferans katılımcıları tüm yolculuğu onların Google gözlüklerinden izledi. 
 
Google'ın gösterisi burada bitmedi.
 
Aynı paraşütçüler bisikletleriyle konferans salonununa hızlı bir giriş yaparak herkesi şaşırttı. Gözlükler hala gözlerindeydi. Ancak gösteri yine sona ermedi. Brin, konferansa katılan yazılım mühendislerinden gözlükler için bugün itibariyle sipariş alınacağını açıkladı. 1500 dolara satılacak gözlükler 2013 yılında sahiplerinin elinde olacak. 
 
Google, Poject Glass ile ilgili bir konunun özellikle altını çizdi: Gözlükler gerçek hayat ile olan bağı koparmayacak. 
 
"Gözlükleri gerçek hayattan dünyadan kopmadan sanal dünya ile etkileşime girebilmeniz için yarattık. Teknolojinin önümüze çıkmasını istemiyoruz."

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.