Esenler'de Ücretsiz Futbol Okulu

27 Temmuz 2015 Pazartesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.'nin projesi olan 'Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru' projesi kapsamında Hakkı Başar Spor Tesisleri'nde haftanın yedi günü futbol eğitimi veriliyor.
Spor A.Ş.’nin kurulduğu tarihten bugüne en önemli sosyal sorumluluk projesi olan ‘Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru’ projesi kapsamında çocuklar Esenler Hakkı Başar Spor Tesislerinde haftanın yedi günü futbol eğitimi alıyor. 
 
Esenler’in futbol anlamında şu anda tek tesisi olan Hakkı Başar Spor Tesisleri’nde Esenler Yavuz Selim Spor Kulübü Eğitmeni Ayhan Çınar eşliğinde gençler futbol eğitimi alıyor. 
 
 
ÇOCUKLARI KAZANMAMIZ GEREKİYOR
 
Gençlerin sokaktan uzaklaşıp, sosyal bir yaşam sürdürmeleri için spor yapmaları gerektiğini vurgulayan Yavuz Selim Spor Kulübü Eğitmeni Ayhan Çınar, “Bir eğitmen olarak sokağın acımasızca çocuklarımızı harcadığını içim kan ağlayarak gözlemliyorum. Çocuklarımızı sokağa atmamalıyız. Esenler’de çocuğumu neden futbola göndereyim diyen velilere ; ilk olarak futbolla kendini ifade etmesi, sosyalleşmesi çok iyi bir cevap olur ama daha öncesinde sağlıklı yaşam ve sağlıklı düşünmek en önemli etken” ifadelerini kullandı. 
 
HAFTANIN YEDİ GÜNÜ
 
Esenler’de 7-16 yaş arası futbol eğitimi almak isteyen çocukların velileri, haftanın yedi günü sabah 8.00 ila akşam 18.00 saatleri arasında Hakkı Başar Spor Tesislerini ziyaret edebilir. Tuna Mahallesi’nde yer alan tesiste sosyal donatı alanları bulunurken, antrenman sahaları da kamera ile izleniyor. 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.