"Esenler sporda büyük atılım yaşayacak"

14 Aralık 2016 Çarşamba
Esenler Kulüp Atletik Başkanı ve Fenerbahçe Futbol Okulları Esenler Koordinatörü Kenan Kasım Taştan, açılacak spor köyü ile birlikte ilçenin spor alanında da büyük bir atılım yaşayacağını söyledi.
Yapımı yüzde 90 oranında biten Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Spor Köyü’nü, ilçede faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri de heyecanla bekliyor. FIFA normlarına uygun olacak statta, amatör spor kulüpleri için de yer ayrılacak. Kulüpler de Kemer’de yapılan modern spor kompleksinin açılışını heyecanla bekliyor. 
 
Spor köyü ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Esenler Kulüp Atletik Başkanı ve Fenerbahçe Futbol Okulları Esenler Koordinatörü Kenan Kasım Taştan, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ilçeye büyük bir değişim yaşattığını, her alanda yaşanan gelişmenin spor köyü ile birlikte spor alanında da devam edeceğini dile getirdi. 
 
“STAT, KULÜPLERİN VİZYONUNA KATKI SAĞLAYACAK”
 
Yeni yapılan spor köyünde Başkan M.Tevfik Göksu’nun büyük emeklerinin olduğunu kaydeden Taştan, “Esenler için büyük bir hizmettir. Birçok spor branşına ev sahipliği yaparak, futboldan basketbola, yüzmeden savunma sporlarına kadar bir çok spora, sporcuya ev sahipliği yapacak. Esenler’de bir aile düşünün ki kız voleybol, oğul futbol maçındayken, anne pilates ve baba ise fitness yapıyor olacak. Uluslararası nitelikte sosyal-sportif alanlar ile spor kulüplerimizin vizyonuna ve sportif hedeflerine büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı. 
 
“HEYECANLA YUVAYA DÖNMEYİ BEKLİYORUZ”
 
Esenler Amatör Spor Kulüpleri Birliği’nde 10 spor kulübünün olduğunu belirten Taştan, bu kulüplerin stadyumun inşaatı sürecinde zor şartlarda sporculara ve ilçe gençliğine hizmetlerini devam ettirdiğini belirtti. Açılışı büyük bir heyecanla beklediklerini ifade eden Taştan, “Sağlık, güvenlik, malzeme, yapısal koşullar çok önemli. Stadyumun çimleri, tribünleri, soyunma odaları, lavaboya, duşlar, sosyal alanlar, toplantı salonları o kadar güzel planlanmış ki uluslararası düzeyde sporcu yetiştirilecek duruma geldik. Hepimiz sabırsızlıkla stadyumun açılmasını ve hizmete geçmesini bekliyoruz. Antrenmanlarımız çok iyi şartlarda yapılacak, resmi maçları kendi evimizde oynayacağız. Rakiplerimiz için de çok özel bir durum olacak. Eminim rakipler Esenler takımlarıyla eşleşmek ve bu stadyumda maç yapmayı isteyecekler. Sporcularımız, sporcu ailelerimiz, antrenörlerimiz heyecanla yuvaya dönmeyi bekliyor” dedi. 
 
“NİHAT’LAR, EMRE ÇOLAK’LAR YETİŞECEK”
 
İstanbul’da bu karakterde bir tesisin çok az sayıda olduğunu belirten Taştan, tesislerin Esenler’in sporcuları için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi. Taştan, “Sporcularımız daha ciddi çalışacak ve aidiyet duyguları gelişecek. Çocuklar, özgüveni yüksek ve güçlü bireyler olacaklar. Her yönden olumlu olacak bu tesis ile birlikte yeni Arda’lar, Semih’ler, Nihat’lar, Emre Çolak’lar yetiştirmek için canla başla çalışacağız” dedi. 
 
 
“EN AZ 60 SPORCU BÜYÜK TAKIMLARIN ALT YAPILARINDA”
 
Esenler Kulüp Atletik’in son durumu hakkında da bilgi veren Taştan, “Altyapının tüm kategorilerinde resmi maçlara katılırken, İstanbul’da en iyi alt yapıya sahip spor kulüplerindeniz. Son 5 yılda 10 şampiyonluk kupası aldık. 5 oyuncumuz profesyonel oldu ve milli takımlarda oynayan futbolcularımız var. En az 60 oyuncuyu büyük takımların alt yapılarına kazandırdık” dedi. 
 
 


Yasal Uyarı: Yayınlanan fotoğraf/köşe yazısı/haberin tüm hakları Esenler’de Son Haber gazetesine aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan fotoğraf/köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.