4 bin futbolcu adayı için final heyecanı

09 Aralık 2016 Cuma
'Futbol oynamayan çocuk kalmayacak' sloganı ile yola çıkılan Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi'nin dördüncü etabında sona gelindi.
“Futbol oynamayan çocuk kalmayacak” sloganı ile yola çıkılan Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi'nin dördüncü etabında sona gelindi. Projeye katılan 4 bin futbolcu adayı iki ay boyunca hünerlerini sergiledi. Adaylar antrenör ve kulüp temsilcileri karşısında 11 Aralık'ta İBB Bayrampaşa Stadı'nda düzenlenecek olan final programı ile son kez sahaya çıkacaklar. 7 - 15 yaş aralığındaki adayların içinden başarılı olanlar ise Başakşehir Futbol Kulübü başta olmak üzere İstanbul'daki profesyonel ve amatör spor kulüplerinin alt yapısına kazandırılacak.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonunda Başakşehir Futbol Kulübü ve Spor A.Ş. ile birlikte, gelecek vadeden sporcuların tespit edilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla hayata geçirilen Futbol Akademi Kampı ve Yetenek Avı Projesi'nin dördüncü etabı 11 Aralık'ta düzenlenecek final programı ile sona eriyor.
 
Proje kapsamında Tuzla’dan Silivri’ye İBB’nin 20 Spor tesisinde 7-15 yaş aralığındaki 4056 gence futbol eğitimi verildi. Bugüne kadar yaklaşık 15 bin futbolcu adayının yer aldığı projede 117 futbolcu adayı geleceğin yeteneği olarak, İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü altyapısı olmak üzere 25 farklı İstanbul kulübünün altyapılarına kazandırıldı.
 
Ayrıca projede yer alan gençlere ünlü antrenörler, eğitmenler ve futbolcular tarafından Değerler Eğitimi ile Kaleci Eğitimi de verildi. Projenin dördüncü etabının sonunda da finale kalan futbolcu adayları tribündeki komiteler tarafından izlenecekler. Bu etabın sonunda geçmiş dönemlere ek olarak U12-U13-U14 Türk Milli Takımlarına da futbolcu seçilecek. Her dönem olduğu gibi yetenekli futbolcu adayları bu dönemin sonunda da Başakşehir Futbol Kulübü ve diğer kulüplerin alt yapılarına gönderilecek.
 
Projenin final programı ve ödül töreni ise Bayrampaşa'daki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda yapılacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Teknik Direktör Abdullah Avcı başta olmak üzere futbol kulüplerinin yönetici ve temsilcileri, spor dünyasının önemli isimleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi protokolü ve belediye başkanlarının katılımı  ile gerçekleştirilecek olan final programı 11 Aralık Pazar günü yapılacak.
 

Saat 13:00'da başlayacak program protokol konuşmaları, madalya töreni, Anadolu ve Avrupa yakası karma takımlarının mücadelesinin ardından kupa seremonisi ile sona erecek. 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.