İşte Taran'ın Kayıp Dediği Oylar

26 Haziran 2015 Cuma
AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Taran'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı geçersiz oyların 15 bini AK Parti'ye ait açıklamalarını destekleyen görüntüler..

Partilerin yoğun bir şekilde çalışarak hazırlandığı 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri sona erdi fakat yankıları devam ediyor. Vatandaşlar, bağımsız adaylar ve bazı siyasi parti liderleri YSK’nın hazırladığı oy pusulalarının kafaları karıştırdığını ve bu yüzden çok sayıda geçersiz oyun olduğunu belirtiyor. 

TARAN : GEÇERSİZ SAYILAN 15 BİN OY AK PARTİ’NİN

Seçim pusulalarında yaşanan karışıklıktan dolayı en çok kaybı yaşayan parti ise kuşkusuz AK Parti. AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, “Esenler’de geçersiz sayılan 18 bin oyun 14-15 bin adeti bize ait. Bu da toplamda yüzde 5’lik bir oran eder” demişti. 

BİR DAKİKADA 8 KAYIP

AK Parti İlçe Başkanı Taran’ın açıklamalarını destekleyen görüntüler ise internette dolaşmaya başladı. Esenler’de bir okuldan geçersiz oyların tekrar sayımından görüntülerin olduğu bir dakikalık videoda AK Parti ve hemen altındaki bağımsız adaya mühür bastığı için geçersiz sayılmış 8 oy yer alıyor. Esenler'de görev yapan sandık görevlilerinden alınan bilgilere göre hemen hemen her sandıkta AK Parti'nin bu şekilde çok sayıda oy kaybının olduğu öğrenildi.  

Görüntülerde yer alan sandık görevlisi ‘AK Parti ve altındaki bağımsız aday’ demekten yorulmuş olacak ki daha sonraki oylarda ‘aynı şekilde’ diyerek sayımı gerçekleştiriyor. 

 

Video görüntüleri tarayıcınızda açmıyorsa eğer buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.. 

 

DİKKAT : Esenler’de Son Haber internet sitesinde veya gazetesinde yayınlanan haberleri kaynak göstermeksizin yayınlamak yasaktır. Kaynak gösterilmediği takdirde yasal işlem yapılacaktır!

 

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.