CHP'de Taht Oyunları

19 Şubat 2015 Perşembe
Deniz Baykal, twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla 'Paralel CHP'ye savaş açtı. Baykal'a yakın çevreler ise söz konusu adresin Baykal'a ait olmadığını söyledi.

 Haber Merkezi

Chp'de hakkında çıkan +18 içerikli videolardan dolayı istifa eden Deniz Baykal, FuatAvni ve Chp Milletvekii Umut Oran'ın twitter üzerinden yaptığı konuşmalara, veryansın etti. Kendisine ait olduğu iddia edilen twitter hesabı üzerinden, " Ulu Önder Atatürk'ün emaneti olan Chp, birilerinin kuklası olmuş. Yazıklar olsun. Ortaya çıkan belgeler vahimdir. Kılıçdaroğlu yönetimi Cemaatle iş tutmuştur. Gerçek Atatürkçüleri mücadeleye davet ediyorum." şeklinde açıklamalarda bulundu.
 
Bahsi geçen Twitter hesabından gelen "Chp'yi ilk günkü heyecanıyla laik, sosyal demokrat bir partiye gerçek Atatürkçülerle yeniden dönüştüreceğiz." açıklaması ile şu anki yönetime açık bir mesaj gönderildi. 
 
CHP'DE BAŞKANLARI PENSİLVANYA BELİRLİYOR
 
Deniz Baykal, Chp genel başkanlığından, cemaatin internete sızdırdığı düşünülen +18 içerikli videolardan dolayı istifa etmek zorunda kalmıştı. FuatAvni'nin twitter üzerindeki özel mesajlarda, Kılıçdaroğlu dahil olmak üzere 45 Chp'linin +18 içerikli videosunun Fethullah Gülen'in elinde olduğu belirtiliyor. 
 
Bir video sonrası gelen genel başkan olan Kılıçdaroğlu ise yine bir video sonrası gitmek istemiyor. Kılıçdaroğlu, parti içindeki muhaliflerini temizlemeye kararlı. 
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN MUHALİFLERİNE OPERASYON
 
Kılıçdaroğlu, 1973'ten beri sadece bir dönem hariç her dönem mecliste olan ve 15 yılı aşkın Chp genel başkanlık görevini yerine getirmiş olan Deniz Baykal'a ön seçim şartı, Son Kurultay'da genel başkanlığa aday olan Muharrem İnce'ye ise yoklama şartı getirdi. Eskişehir, Hatay ve Yalova'nın da bulunduğu 30 ilde merkez yoklaması, 10 ilde ise kontenjanlı parti örgütü gözetiminde eğilim yoklaması yapılaması, 'muhaliflere operasyon' olarak algılandı. 

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.