Büyük Türkiye'nin Yolu 10 Ağustos'tan Geçiyor

29 Temmuz 2014 Salı
Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, ''2023'te Türkiye süper güç olacak ve bunun yolu da 10 Ağustos'tan geçiyor.'' açıklamasında bulundu.

 Haber Merkezi - Yasin Yıldırım

Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, düzenledikleri bayram merasimi programında açlış konuşmasını gerçekleştirerek gündemle ilgili açıklamalarda bulundu. 

 

Rehavete yer yok, çalışacağız

17 Aralık ve 25 Aralık'ta çeşitli saldırılara maruz kaldıklarını ifade eden Ak Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, ''Yaşanan bu operasyonlarla Ak Parti'yi yıpratmaya ve yıkmaya çalıştılar. Yalnızlaştırıldığımız bir dönemden daha güçlü bir şekilde hep beraber çıktık. Hemen akabinden 30 Mart Seçimleri'ni hep beraber en iyi şekilde çalışarak zaferle kazandık. Bundan sonrada durmak yok yola devam diyoruz. İlk defa halk kendi Cumhurbaşkanını 10 Ağustos'ta seçecek. Bu süreçte sanki biz seçimi kazandık, bu iş bitti. %58 mi alırız, %60 mı diye bir rehavet havası oluştu. Hiç bir maç oynanmadan kazanılmaz, hep beraber çalışmaya devam edeceğiz. Kalan 10 günde de en iyi şekilde çalışacağız. Memleketine giden yakınlarımızı arayacağız soracağız oy kullanmalarını isteyeceğiz.'' dedi.

 

13 kırık yumurta bir yumurta etmez

Karşılarında 13 partiden oluşan bir konsorsiyum olduğunu ifade eden Özkan, ''Basit bir şekilde ifade etmek gerekirse TKP, Devrimci partiler MHP ile aynı safta yer alıyor, aynı adayda birleşiyor. Ama bizim bunlardan korkumuz yok. Biliyoruz ki 13 kırık yumurta bir yumurta yapmaz. Bugün Filistin'de yaşananlara karşı sesi gür çıkan Türkiye'nin, sesinin gür çıkmasını istemiyorlar. Zulme baş kaldıran Erdoğan'ı istemiyorlar. Adeta tüm islam coğrafyasını arkasına alıp, göğsünü siper eden Erdoğan'ı Mısır'da Mursi'yi devirdikleri gibi devirmek istiyorlar.'' dedi.

 

Süper güç olmanın yolu 10 Ağustos'tan geçiyor

2023'te Türkiye'nin süper güç olacağını ifade eden Özkan, ''Kimse bu milletin evlatlarına yan gözle bakamayacak. Bunun yolu da 10 Ağustos'tan geçiyor. Sandıklara sahip çıkalım, okullarda kamp kuralım. Hep birlikte 10 Ağustos'ta elimizden geleni yapıp %60'la %70'le seçimi kazanalım.'' dedi.

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.