AK Parti'de Sıra Mülakatlarda

06 Mart 2015 Cuma
AK Parti'de gerçekleşen temayül yoklamalarının ardından, aday adaylarını belirlemede en büyük kriter olan mülakatlar başladı.

Haber Merkezi - Rüstem Tırın

AK Parti'de milletvekili aday adayları temayül yoklamalarının ardından, şimdi de milletvekili listelerinin belirlenmesinde en önemli aşama olan mülakatlarda, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun belirlediği komisyonlar karşısında ter dökecekler.  

Türkiye genelinde toplam 12 komisyon oluşturulurken, 1165 aday adayının başvurduğu İstanbul'da AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Mehmet Ali Şahin'ın başkanlığındaki 1. komisyon mülakatları gerçekleştirecek. Seçim İşleri koordinasyonunda AK Parti Genel Merkezi'nde aday adayları tek tek mülakata alınacak. Mülakat 6-15 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Mülakatlarda, aday adaylarının vizyonları, birikimleri, nitelikleri, geleceğe dair planları, Türkiye ve Ak Parti'ye ilişkin hedefleri, konuşmaları komisyonlar tarafından mercek altına alınacak. Ardından, temayül sonuçları, anketler, kanaat önderleri ve STK'ların görüşleriyle bir araya getirilen veriler ışığında hazırlanan raporlar, son aday tespiti için Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Üst Komisyon'a aktarılacak.


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.