YALÇINKAYA Neden Bu Kadar Hırçın?

07 Eylül 2014 Pazar
Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya, ilçe başkanı olduğu günden beri hırçın tavırlarıyla dikkat çekiyor.

 Haber Merkezi

Geçtiğimiz günlerde Esenler Dörtyol Meydanı'nda korsan stant ve sergi açan Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanlığı, zabıta memurlarının uyarısına rağmen korsan stant ve sergiyi kaldırmamıştı. Bunun üzerine görevini yapmak isteyen zabıta memurlarına saldıran Saadet Partisi mensuplarının çıkardığı kısa süreli tartışmanın sonunda stant ve sergi malzemeleri zabıta memurları tarafından kaldırıldı. Bunun üzerine kara bir propaganda yürüten Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya, Esenler Belediyesi'ne amansızca saldırmayı kendine hak gördü. Mesnetsizce yürüttüğü karalama çalışmalarına saldırgan tavrını da ekleyen Esenler Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya'nın tavrının ardındaki nedenin aslında ne olduğu merak edilinler arasındaydı.

Esenler'de ilk kez meclise giremediler

1994 ten bu yana Milli görüşü temsil eden partilerin her dönem Belediye Meclisinde temsil ediliği bilmektedir. Buna karşın Tugrul YALÇINKAYA başkalığındaki Saadet Partisi İlçe Başkanlığı her geçen gün tabanını kaybederek ilk defa 30 Mart yerel seçimlerinde meclis dışında kalmıştır.Saadet partisi tabanının Esenler Belediyesi ve Başkanına gösterdiği yoğun teveccüh karşısında çaresin kalan YALÇINKAYA’ nın bu saldırgan tavrı kendi başarısızlığını örtme çabası olarak degerlendirilmektedir.

Paralel yapıyla aynı doğrultuda hareket ettiler 

30 Mart Yerel Seçimleri'nden önce Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanlığı'nın yürüttüğü seçim çalışmaları bir çok kesim tarafından tepki görmüştü. Ak Parti'ye ve Esenler Belediyesi'ne karşı göstermiş olduğu saldırgan tavırları, kendi tabanlarından da oy kaybetmelerine neden olmuştu. Özellikle paralel yapıyla aynı doğrultuda açıklama yapan ve aynı doğrultuda fiili eylemlerde bulunan Saadet Partisi, Esenler'de gerekli dersi sandıkta almıştı.Son yaşanan olayda da Tugrul YALÇINKAYA ‘ nın ilk olarak Cihan Haber Ajansını araması ve yanlış beyanatlarla konunun ulusal basına yansıtılması da Saadet – Cemaat ilişkisini gözler önüne serdi. 

Kural tanımadı

30 Mart Yerel Seçimleri'nde Esenler'in her yerini bayrakla donatan Saadet Partisi, astığı bayrak kadar oy alamazken hüsrana uğramıştı. Yaptıkları bayrak ve afişleme çalışmalarıyla kural tanımayan Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya, kuralları yerine getirmeye çalışan Esenler Belediyesi çalışanlarına da saldırgan bir üslupla yaklaşmıştı. 

 

Metro seferleri durdu, kamu malına zarar verildi

Saadet Partisi yaptığı bayrak çalışmasıyla Esenler'in en büyük ulaşım aracı olan Esenler Metrosu'nun bile seferlerinin durmasına neden olurken vatandaşında büyük tepkisini çekmişti. Esenler Belediyesi'nin Esenler' in çeşitli noktalarına kurduğu billboardlar ve otobüs duraklarını belediye başkan adaylarının etiketleriyle donatıp kamu malına zarar veren Saadet Partisi, saldırganlığını seçim sürecinde de göstermişti. Son olarak kamuya ait ve yıkılması gereken bir binaya afiş asan Saadet Partisi, yıkımın gerçekleştirilmesinin ardından afişimizi kaldırmak için binayı yıktılar yaygarası koparmışlardı.

 

İşte bu sebeplerden dolayı başarısızlığını örtmeye çalışan YALÇINKAYA Esenler Belediyesine saldırarak kendini mazlum durumuna düşürüp,teşkilatına mesaj verme çabası olarak değerlendirildi.

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.