Ne Yaparsa Yapsınlar Bizi Yıkamayacaklar

20 Ekim 2014 Pazartesi
Ak Parti Esenler İlçe Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu 65. Danışma Meclisi'nde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ''Ne yaparsa yapsınlar bizi yıkamayacaklar'' dedi.

Haber Merkezi - Yasin Yıldırım

Nene Hatun Mahallesi'nde bulunan Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi'nde düzenlenen Ak Parti Esenler İlçe Başkanlığı 65. Danışma Meclisi'nde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bizim alnımızda enayi mi yazıyor?

Ateş çemberi içinde bir barış adası olarak kalan Türkiye'yi, Suriyelileştirmeyi başaramayacaklar diyen Göksu, ''Kobani'ye Türk askerinin girmesini istemeyenler, bir yandan da Türkiye Kobani'ye yardım etsin istiyorlar. Bizden silah yardımı istiyorlar. Orada işleri bitince sonra o silahları PKK mehmetçiğimize doğrultacak. Bizim alnımızda enayi mi yazıyor? Tabii ki buna asla müsade etmeyeceğiz.'' dedi.

Hem can hem de dava kardeşim

Ne yaparsa yapsınlar bizi yıkamayacaklar diyen Göksu, ''İlçe Başkanımız Umut Özkan'a çıkacağı yolda elimden geleni yapmayı bir kardeşlik görevi olarak görüyorum. Kendisi bir ömür boyu hem can, hem de dava kardeşimdir. Kardeşlik, kardeşinin olmadığı yerde onun hukukunu korumaktır. Ne zaman sıkıntıya düşsem Umut kardeşimizle istişare ettim. Yeni göreve gelecek olan kardeşimşle de aynı şekilde devam edeceğiz.'' dedi.

Askeri arazi için Başbakan'dan söz aldık

İstanbul'un gelir anlamında en problemli ilçesi olan Esenler'de çalışma yürütmenin zorluklarına değinen Göksu, ''Bu millet bize geleceğini emanet ediyor. Havaalanı Mahallesi'nde 500 milyonluk yatırım yapıldı. Kira yardımı 18 aydı ve biz bunu Türkiye tarihinde bir ilke imza atarak kanun değişikliği ile 36 aya çıkardık. Bunları uzun bir emek sonucunda başardık. Yakında askeri araziyi de Esenler'e kazandıracağız. başbakandan bunun sözünü aldık ve bu arazi Esenler dışında hiç kimseye verilmeyecek.'' dedi.

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.