Dünya'da Neler Oluyor?

29 Ekim 2014 Çarşamba
Ak Parti Esenler İlçe Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu "Dünya da neler oluyor" adlı programa katılan Prof Dr. Mahzar Bağlı önemli açıklamalarda bulundu.

Haber Merkezi - Orhan Aydın

Esenler Ak Parti İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen "Dünya da neler oluyor" adlı programa katılan Prof. Dr. Mahzar Bağlı, Türkiye gündemi ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Esenler Ak Parti İlçe Başkanı Umut Özkan'ın ve çok sayıda partilinin katıldığı programa yoğun bir ilgi vardı. 
 
Ak parti öncesi başörtü sorunu vardı
 
Prof. Dr. Mahzar Bağlı, yapmış olduğu konuşmasına, "Cumhuriyet tarihinde ilk kez Cumhurbaşkanı ile Başbakan uyumu Ak Parti iktidarı ile sağlandı." diyerek başladı. Başörtü sorununa vurgu yapan Bağlı, ''Ak parti iktidarı öncesi başörtü meselesi toplumsal kangren haline gelmişti. Ak parti olarak iktirada geldiğimiz süre içinde bu sorunu ortadan kaldırmamız kimileri için ciddi problem olarak görünsede, biz "başörtüsü" konusuna inanç özgürlüğü olarak bakmaya devem edeceğiz.'' dedi. 
 
İktidarı ele geçirme düşüncesi salaklıktır. 
 
Tam bağımsız, müstakil politikaları olan bir ülke olmak istiyoruz diyen Bağlı, ''Gezi sürecinde Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan hedef alındı. R. Tayyip Erdoğan'ın çok rafine bir biçimde anadoludan gelen insanları, toplumsal muhalefeti bire bir temsil eden bir insan olduğunu onlarda biliyorlardı. Hiç bir şekilde ona boyun eğdirmeyecekler. Gezide, o panayırın bir ülkenin iktidarını ele alabileceğini var saymak salaklığın dibidir." açıklamasında bulundu.
 
Satrançı dama gibi oynayan adam
 
Son olarak Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan için söylenen bir söze yer veren Bağlı, "Erdoğan, Satrancı dama gibi oynayan bir adam" hesap edemiyorlar, onun aklı ve siyasi görüşüne yetişemiyorlar'' diyerek sözlerini sonlandırdı. 
 
 
Konuşma sonrasında üyeler ile soru cevap yapan Mahzar, üyelerin sormuş olduğu soruları cevaplandırdı. 

Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.