CHP ve HDP, İŞİD'in Yanında Yer Aldı

05 Ekim 2014 Pazar
Ak Parti Esenler İlçe Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu Bayramlaşma merasiminde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,'CHP ve HDP, İŞİD'in yanında yer aldı.'' dedi

Haber Merkezi - Yasin Yıldırım

Ak Parti Esenler İlçe Başkanlığı'nın Esenler Kültür Merkezi'nde düzenlemiş olduğu bayramlaşma merasiminde Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, merasime katılan çok sayıda partiliye gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bayramı içşelleştirin

Kurban Bayramı bize dünyada misafir olduğumuzu hatırlatan bir bayramdır diyen Göksu, ''Bu dünyada yaşadığınız sürece bıraktığınız izler önemlidir. Bayram kelime anlamı itibariyle bir bayram değildir. Bayram dolayısıyla içinizdeki kini ve nefreti yok edemiyorsanız, bayramı içselleştirememişsiniz demektir. İşte biz bugün burada bayramı, bayram gibi yaşamaya çalıştık.'' dedi.

İŞİD'in yanında yer aldılar

2 Ekim'deki tezkerede İŞİD'e karşı sınrı ötesi harekat yetkisi alındı diyen Göksu, ''CHP bugüne kadar hep, Ak Parti'nin İŞİD'in yanında yer aldığını ifade etti. Şimdi ise İŞİD'e müdahelinin önüne geçiyorlar. Kürtlerin savunucusu HDP nerede yer aldı? Teskereye hayır diyerek İŞİD'in yanında yer aldı. Bunların meselesi Kürt halkı değil, başka ülkelerin taşeronluğunu yapmaktır. İŞİD'e karşıysan tezkereye evet demeliydiler ama mesele başka.'' dedi.

Ak Parti'nin bayrağını Esenler zirveye taşıyacak

Türkiye'de kargaşanın çıkması dahilinde kimsenin yardım etmeyeceğini ifade eden Göksu, ''Bu ülkenin birliğinin teminatı biziz. Biz herkesin hakkını koruyacağız. Çünkü biz insana hizmeti en büyük ibadet bilenlerdeniz. Bundan önceki süreçte önümüze dikilen 2 barajı aştık. Şimdi sıra önümüzdeki 14 Haziran Seçimleri var. Çok çalışacağız, hatta Esenler'de CHP'nin birinci geldiği 7-8 sandıkta oy kullananları teker teker ziyaret edeceğiz. 2015 Genel Seçimleri'nde de Ak Parti'nin bayrağını yine en zirveye Esenler taşıyacak.'' açıklamasında bulundu.

Göksu, düzenlenen programın ardından partililerle teker teker bayramlaştıktan sonra İl Başkanlığı'nın bayramlaşma merasimine katılmak için yola çıktı. 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.