AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci mi Oldu?

20 Ocak 2015 Salı
İstanbul'da ilçe kongreleri devam ederken, Ak Parti İl Başkanlığı görevine genç bir isim getiriliyor. Partinin 8 Şubat'ta yapılacak İstanbul İl Kongresi için kulislerde geçen isim ise Selim Temurci.

Haber Merkezi - Rüstem Tırın 

8 Şubat'ta Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacak olan Ak Parti İstanbul İl kongresi aynı zamanda devir teslim törenine sahne olacak. Aziz Babuşçu'dan boşalan koltuğa geçecek olan isim ise AK Parti genel merkez adayı Selim Temurci. 

Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Bakanlar Kurulu'nun ardından, Başbakan Ahmet Davutoğlu, belirlenecek yeni isim için Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu,  Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’na aday olan iki isimle bir araya geldi. İki adaydan biri Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Selim Temurci, diğeri de Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız’dı. Geç saatlere kadar süren toplantı sonucu kongrede tek aday olacak isim Selim Temurci olarak belirlendi.

Aziz Babuşçu ise Haziran seçimlerinde milletvekili olup, Ankara'da siyaset hayatına devam edecek..

SELİM TEMURCİ KİMDİR?

Hâlen Ak Parti İstanbul Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdüren Temurci, 1970 Rize-Çayeli doğumlu. Çayeli İmamhatip lisesini bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi'ni kazandı. Üniversiteyi bir dönem önce bitiren Temurci, özel sektörde başarılı bir işadamı olarak kariyerine devam etmektedir. 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.