''Anne Oluyorum'' Bilinçlendiriyor

30 Nisan 2014 Çarşamba
Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından uygulanan Anne Oluyorum projesinin 4. etabı için kayıtlar başladı.

 Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Anne Oluyorum projesinin 3. etabının tamamlanmasının ardından 4. etap için kayıtlar başladı. İlçede yaşayan anne adaylarına yönelik gerçekleştirilen proje ile anne adayları, “sağlıklı gebelik ve sağlıklı çocuk” adlı eğitim programına katılarak, doğum öncesi ve sonrasında bilgi sahibi olacaklar ve çocuk yetiştirme tutumları ile ilgili akıllarındaki soru işaretlerini giderme fırsatını yakalayabilecekler. Hamileliğin 5’inci ayından itibaren anne adaylarına verilecek eğitimler kapsamında; uzman hekimler, psikologlar ve yeni doğan bebek hemşireleri ile egzersiz eğitmenler, sağlıklı ve rahat bir doğum için verecekleri gebelik egzersizleri eğitimleriyle anne adaylarına yol gösterecek.

SAĞLIKLI GEBELİK EĞİTİMLERİ

Toplam 4 hafta sürecek eğitim programında,  anne adaylarına ilk hafta, gebelikte beklenen değişiklikler ve anne karnındaki bebeğin gelişimine çevresel faktörlerin etkisi; ikinci hafta, gebelikte yaşanan fiziksel değişiklikler, anne karnındaki bebeğin fiziksel değişimi ve yeni doğan bebek bakımı konularında eğitim verilecek. Üçüncü hafta ise; Esenler ilçesindeki Hastanelerde görev yapan Kadın Doğum uzmanları, anne adaylarına sağlıklı bir gebelik geçirmek için yapılması gerekenleri anlatacak. Eğitimlerin dördüncü haftasında da anne adaylarına sağlıklı gebelik ve doğum için egzersiz eğitiminin verilecek. Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından verilecek eğitim programına katılmak isteyen anne adayları, 440 11 11 (1602 dâhili) numaralı telefonu arayarak başvurularını yapabilir ve detaylı bilgiye ulaşabilirler. 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.