GAZETEMİZ UYARDI!!! CEYLAN YANLIŞTAN DÖNDÜ

05 Haziran 2013 Çarşamba
Esenler İşitme Engelliler Derneği Başkanı Remziye Ceylan, işitme engelli çocuklardan bağış adı altında topladığı paraları geri iade etti.
  Esenler İşitme Engelliler Derneği Başkanı Remziye Ceylan, işitme engelli çocuklardan bağış adı altında topladığı paraları geri iade etti.

  Geçtiğimiz günlerde Esenler İşitme Engelliler Derneği Başkanı Remziye Ceylan?ın, T.C. Esenler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından işitme engelli çocuklara kapalı zarflar içinde yaptığı nakdi yardımın bir kısmını aldığı iddiası üzerine yaptığımız haber neticesinde Esenler Kaymakamlığının olayla ilgili geniş kapsamlı bir soruşturma başlattığı ve ilgili kişilerin ifadelerine başvurarak ?derneğe bağış adı altında bankaya yatırılan paraların? sahiplerine ivedikilkle geri verilmesi uyarısında bulunduğu öğrenildi.

  Edindiğimiz bilgiye göre dernek başkanı Ceylan ve paralarını aldığı çocukların aileleri ile görüşen Esenler Kaymakamlığı tarafından görevlendirilen 2 müfettiş, tarafların ifadelerine başvurmuş ve neticeside Esenler İşitme Engelliler Derneği Başkanı Remziye Ceylan?ın toplumun değer yargılarına tezat bir durum içinde olduğunu belirleyerek, dernek adına bankaya yatırılan şahıs paralarının ivedilikle geri verilmesi ve aynı durumun tekerrür etmemesi içinde resmi olarak sözlü ve yazılı uyarıda bulunulduğu öğrenildi.

  Bizzat kendisine de yönelttiğimiz sorulara verdiği cevaplarlada bize çok fazla iş bırakmadan; zarfların içindeki tüm 200 TL?den 100 TL?sini ?ailelerin haberi olduğunu iddia ederek? aldığını dile getirmiş ve herhangi bir yasal gerekçesi olmadığı halde işitme engelli çocukların paralarını dernek adına bankada açtığı hesaba yatırdığını ifade etmişti.


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.