GARANTİ'YE ÇAPULCU BOYKOTU

08 Haziran 2013 Cumartesi
Esenlerliler, "Ben de çapulcuyum" diyerek Gezi Parkı eylemcilerine destek veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergün Özen'e ve bankasına boykot başlattı.
HABER: ERDEM ARSLAN

  Esenlerliler, ?Ben de çapulcuyum? diyerek Gezi Parkı eylemcilerine destek  veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergün Özen?e ve bankasına  boykot başlattı.

  Gazetemize telefon açan ve yıllardır Garanti Bankası kredi kartlarını kullandıklarını söyleyen vatandaşlar ? Ben de çapulcuyum? diyerek gerçek kimliğini ortaya koyan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergün Özen?e ve bankasına tepki göstermek adına tüm kredi kartlarını iptal ettirdiklerini duyurdular.

  Ticari bir kurumun milli iradeye karşı tavır olarak ? Ben de çapulcuyum? demesi ve açıktan destek vermesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını belirten vatandaşlar Garanti Bankası Genel Müdürü Ergün Özen?in istifa etmesi ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Garanti Bankası ile olan müşterilik ilişkilerini gözden geçirmesi çağrısında bulundular.

ÖZEN NE DEMİŞTİ?

  Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Bu süreçte bazı müşteriler kartlarını kapattı, bazıları mevduatlarını çekti. Ancak bunlar sınırlı ölçüde kaldı. Yaklaşık 95 milyar liralık mevduat içinde toplam 35-40 milyon lira mevduat çıkışı, yaklaşık 8.5 milyon kart içinde de 1,500 adet kart iptali oldu. Bunları anlayışla karşılıyoruz" demişti. Özen, eylemcilerin banka çalışanlarını değil bankayı protesto ettiğini belirterek, "Ben de onlara 'Bu bankayı çalışanlar yaratıyor. Çalışanlar da akşam iş çıkışında Gezi Parkı'na gidiyor ve protesto ediyor. Ben Gezi eyleminin yanındayım." demişti.

  Ardından da medyaya  'Ben de çapulcuyum' şeklindeki sözleri yansımıştı.


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.