ESENLER'İN SORUNU MUHALEFETİN VİZYONSUZLUĞU

16 Ocak 2014 Perşembe
Esnaf ile kahvaltı programında konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Esenler'in en büyük temel sorunu muhalefetinin vizyonsuzluğudur" dedi.

 HABER: ERDEM ARSLAN

  Birlik Mahallesi esnafıyla kahvaltı programında bir araya gelen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, 30 Mart’ta Esenler halkının Esenler’e ve geleceklerine sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİL

  Konuşmasında, yapılan hizmetlerden dolayı eleştiri aldıklarını belirten ve buna Esenler genelinde kaldırımların genişletilmesini örnek veren Başkan Göksu,  “Bir hizmet üretirken vatandaşa zulmetmek için yapmıyoruz ki. Yapmış olduğumuz herşeyde Esenler’in hangi hastalığı varsa onun üzerine yoğunlaşıyoruz. Şuan iyi bir noktaya geldik ve böyle devam etmeli. Esenler için böyle devam etmeli çünkü ‘mahkeme kadıya mülk değil’ ben bugün varım yarın yokum. Bu şehir kıyamete kadar yaşayacak. Ve geriye dönüp baktığımızda insan bize ya dua edecekler yada beddua edecekler. Biz insanların duasına talibiz” dedi.

ESENLER BATMIŞ, MAHVOLMUŞ UMURLARINDA MI?

  Esenler’in temel sorununun muhalefetin vizyonsuzluğu olduğunu ifade eden Başkan Göksu, “Esenler’de bir tane ‘Gençlik Merkezi, ‘ bir tane ‘Bilgi Evi’ yoktu. Şuan da 11 tane Bilgi Evi var. Ortalama 20 bin çocuğumuza ücretsiz hizmet veriyoruz. Bu 20 bin çocuğu sokaktan almasaydık. Bu çocuklar ne yapacaktı nereye gidecekti. Sokağa düşecekti. Esenler Sanat Merkezi’ni açtık. Şu anda da 10 bin çocuğumuz gelmiş. Bu merkezi açamasaydık. Çocuklarımız sokağa düşecekti. Kurda kuşa yem olacaktı. Ama bizim muhalefet ki Esenler’in en büyük temel sorunu muhalefetinin vizyonsuzluğudur. Siyasetlerinin vizyonsuzuğudur. Ne işin var senin Sanat Merkezi ile ne işin var senin Bilgi Evleri ile diye söylenip durdular. Ne olacaktı, oturacaktık Dörtyol Meydanı’nda dedikodu yapıp Esenler’in batmasını mı izleyecektik. Umurlarında mı? Onların umrunda olan tek birşey var. Esenler batmış, Esenler mahvolmuş Esenler’in gençleri sokaklarda harcanıp gitmiş umurlarında mı? Onların umurlarında olan tek bir şey var acaba ben siyasette bir yere gelebilir miyim? Siyasette bir yere gelsen ne olur millet battıktan sonra gençler harap olduktan sonra sen bir yere gelsen ne olur” dedi.

ESENLER’İN SORUNLARI İÇİN ELİMİZİN GÜÇLÜ OLMASI LAZIM

  Esenler halkının kendi kaderlerine, içinde yaşadıkları ilçelerine sahip çıkması gerektiğini belirten Göksu, “Şimdi burada sorun her zaman olacak. Sorunlar da bitmeyecek. Sorun bittiği zaman yaşam da biter. Her yeni gün yeni sorunları da bereberinde getirecektir. Ama önemli olan sorunların arkasından gitmek değil önünden gitmektir. Bunun için çok rahatlıkla her yerede şunu ifade ediyorum; Esenlerlilere bu noktada iki şey düşüyor. İlk’i yaşadıkları şehre sahip çıkacaklar. İkincisi ise 30 Mart seçimlerinde büyük bir gayret gösterecekler. Bakın Esenler AK Parti’nin en yüksek oy aldığı ilçelerden birtanesi. Bizim arzu ettiğmiz şey 30 Mart’ta Ak Parti Esenler’de İstanbul rekorunu kırmalı. Niye, Çünkü Esenler’in sorunları Esenlerle çözmek mümkün değil. Esenler’in sorunları ‘Merkezi Hükümet’ ve ‘Büyükşehir Belediyesi’ kanallarıyla çözülecek sorunlardır. Bizim oraya gittiğimizde elimizin güçlü olması lazım.

ASLA ART NİYETİMİZ OLAMAZ

  “Bizim tek derdimiz Esenler” diyen Başkan Göksu konuşmasını şöyle sonlandırdı; 

“Bizim derdimiz Esenler. Bizim derdimiz emantini aldığımız Esenler’e sahip çıkmak. Bizim için hep şunu söylemişlerdir. Ta ki Fatih Sultan Mehmet Han’dan beri. Belediye Başkanlarına Şehrül-Emin demişlerdir. Biz sehrin emanetine sahip çıkmak ve şehri büyütmek zorundayız. Yanlışlarımız, eksiklerimiz olabilir ama asla ve asla art niyetimiz olamaz. Çünkü biz, şu dünyada yaptığımız herşeyin her zerresine kadar hesaba çekileceğimize inanıyoruz”.

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.