ESENLER CHP, İŞÇİ PARTİSİ'NİN DÜMEN SUYUNA MI GİRİYOR?

02 Eylül 2013 Pazartesi
Son zamanlarda birçok faaliyette İşçi Partisi ile birlikte hareket eden Esenler CHP'nin tavrı kamuoyunda ciddi tartışmaları beraberinde getiriyor.
HABER MERKEZİ


  Son zamanlarda birçok faaliyette İşçi Partisi ile birlikte hareket eden Esenler CHP'nin tavrı kamuoyunda ciddi tartışmaları beraberinde getiriyor.

  Özellikle son dönemde Esenler?de yapılan etkinliklerde İşçi Partisi ile birlikte hareket eden CHP Esenler İlçe Örgütünün bu tavrının tabanda da rahatsızlık uyandırdığı iddia ediliyor.Geçtiğimiz günlerde Esenler Dörtyol Meydanı?nda yapılan bir basın açıklamasının ardından 30 Ağustos Zafer Bayramında da "alternatif kutlama" sırasında özellikle İşçi Partisi ve CHP'nin kolkola görünmesi CHP'nin Esenler?deki tabanında rahatsızlığa sebep olduğu iddia ediliyor.

  Konuyla ilgili Esenler CHP'ye yıllarca emek vermiş partililerin, yönetime tepki gösterdikleri de gelen iddialar arasında.

  Esenler CHP'nin bu tavrının özellikle yeni İlçe Başkanı Halil Özden zamanında ortaya çıktığını söyleyen CHP'li  vatandaşlar, eski ilçe Başkanı Şuayip Vardar zamanında İşçi Partisi ile bu kadar yakın olmadıklarını ifade ediyorlar. Vatandaşlar özellikle de Genel Başkanı "Terör Örgütü Yöneticiliği"nden hüküm giymiş İşçi Partisinin Esenler CHP'yi kuşatmış olmasından rahatsız olduklarını ifade ediyorlar.

  Türkiye?de anamuhalefet partisi olduğunu söyleyen bir partinin, binde bir bile oyu olmayan ve Genel Başkanının terörist başı Abdullah Öcalan'la sarmaş dolaş olduğu marjinal bir partiyle kol kola olması Esenler kamuoyunda tartışılmaya devam edileceği gelen haberler arasında.


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.