CHP'DEN BEKLENEN HİZMET DÜŞMANLIĞI

23 Ekim 2013 Çarşamba
Havaalanı Mahallesinde Vatandaşın Kazancını Hazmedemediler


  CHP Esenler Meclis Üyesi Aday Adayı Aksal Örüklü, Havaalanı Mahallesinde başlayan Kentsel Yenileme Projesine itiraz ettiğini açıkladı.

  CHP Meclis Üyesi Aday Adayı Aksal Örüklü'nün yerel bir internet sitesine verdiği beyanatta, Havaalanı Projesine itiraz ettiğini 'alaycı' bir dille açıklaması Esenler kamuoyunda infiale yol açtı.

  Havaalanı Mahallesinde 72 bin metrekarelik alan üzerinde başlayan Kentsel Yenileme Projesini ''Emsal Artışı'' nı bahane ederek ''durdurmaya çalışan ''CHP ZİHNİYETİNE'' her kesimden tepki yağıyor.

  CHP'li Aksal Örüklü verdiği beyanatta projenin emsal artışıyla ilgili yaptığı itirazın kabul edilmesi durumunda ''PROJENİN HAVAYA GİDECEĞİNİ'' söyleyerek itiraz süreci tamamlanmadan oraya tek bir çivi çakılamayacağını söyledi.

  Haberin ardından konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Havaalanı Mahallesi sakinleri CHP'ye ve onun Meclis Üyesi Aday Adayı olan Aksal Örüklü'ye ateş püskürdü.

BUNLAR HİZMET DÜŞMANI

  Konuyla ilgili konuşan bir vatandaş ?Benim burada bir evim vardı. Zamanında kıt kanaat artırarak almıştım. Ama maalesef ifraz meselesinden dolayı yıllardır bir çivi bile çakamamıştım. Belediye Başkanımız M.Tevfik GÖKSU bu problemli alanda bütün insanları bir araya getirerek böyle büyük bir projeyi başlattı. Biz projenin başladığı günden bu yana Başkanımıza dua ederken bunu çekemeyen hizmet düşmanı bir parti gelip burada tökez olmak istiyor. Kendileri bu güne kadar bırakın Esenlere bir çivi çakmayı, Bakırköy'e bağlı olduğu dönemde Esenler?in hakkını yediler. Bunlar CHP'li. Bunlardan herşey beklenir?dedi.

BU ADAM MI ESENLERE HİZMET EDECEK?

  Konuyla ilgili konuşan bir başka vatandaş ise tepkisini şu şekilde dile getirdi; ''Haberi gördüğümde adeta şok oldum. Bu adam Esenler?e hizmet etme iddiasıyla çıkıp Meclis Üyeliğine aday oluyor. Bırakın hizmet etmeyi daha seçilmeden yapılan hizmetlerin milletle buluşmasını geciktirmek için çalışıyor. Bir de pişkin bir ifadeyle poz vererek gazetelere beyanat veriyor. 'bak nasıl engellemeye çalışıyorum hizmetleri' edasıyla adeta milletle dalga geçiyor. Bu projenin yapılmasını geciktirmek için yaptığı bu itiraz söz konusu şahsın ve partisi CHP'nin ayağına dolanacaktır inşallah''.

CHP'NİN GENİNDE MİLLETLE KAVGA VAR

  Havaalanı Mahallesi sakini bir başka vatandaş ise gazetemize yaptığı açıklamada oldukça anlamlı bir tepki ortaya koydu. Yaşının 68 olduğunu ifade eden yaşlı amca şöyle devam etti; ''Evladım bu CHP'yi en iyi ben bilirim. Bunların tarihinde milletle kavga etmek vardır. Burada Belediye Reisinin gayretiyle bir iş yapılmış. Herkes fevkalade memnun. Ama bir adam çıkıyor buna itiraz ediyor. Yahu senin derdin ne arkadaş? Maksadın üzüm yemekse gel birlikte yiyelim. Ama yok bunların maksadı üzüm yemek değil ''milleti dövmektir'' Ucuz bir muhalefet uğruna binlerce insanın hayalini kurduğu bir projeye engel olursan Allah bunu senin yanına bırakmaz'' şeklinde konuştu.

  Vatandaşın bu tepkilerinin yanı sıra projeyle ilgili bilgi aldığımız yetkililer, CHP?nin yaptığı bu itirazın asla olumsuz bir sonuç doğurmayacağını ifade ettiler. Süreci sekteye uğratmak için ve özellikle de ucuz siyasetin bir ispatı olarak yapılan bu itiraz karşısında Havaalanı Mahallesi sakinleri ve Esenler halkının bunu cevapsız bırakmayacağını belirttiler.

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.