TMSF TÜM MAL VARLIĞINA EL KOYDU

17 Ocak 2014 Cuma
TMSF, belediye başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün tüm varlığına el koydu.

 HABER MERKEZİ

  Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF), Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül'ün bankalardaki tüm hesaplarına tedbir koydu. Bunun yanı sıra Sarıgül'ün 35 gayrimenkulüne de el konuldu.

BANK EKSPRES'TEN ÇEKİLEN KREDİ ÖDENMEMİŞ

  Sarıgül'ün tüm mal varlıklarına el konulma nedeni ise 1998'de Bank Ekspres'ten 9 kişiyle beraber çekilen 3,5 milyon dolarlık kredinin geri ödenmemesi olduğu ve şu anki borcu 8 milyon dolar olduğu belirtildi.

KORKMAZ YİĞİT TMSF'YE BELGELERİ VERDİ

  90'lı yılların önemli isimlerinden işadamı Korkmaz Yiğit, TMSF'ye giderek bazı belgeler sundu. Express Bank'tan 1998 yılında Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarının 3.5 milyar dolar kredi çektiğini ve borçlerının kaldığını belirterek alacağının tahsil edilmesini istedi. TMSF Sarıgül ve arkadaşlarına faizi ile birlikte 8 milyon lira borç çıkarttı.

SARIGÜL'E YAKIN BİR SİTEDEN MAĞDUR EDEBİYATI

  Haberin ortaya çıkmasından sonra Mustafa Sarıgül'e yakın bir site de Sarıgül'ün mallarını haciz konulmasını mağdur edebiyatına yakın bir dille verdi.

 

KAYNAK: ENSONHABER.COM

- See more at: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.esenlerdesonhaber.net/medya/tmsf_tum_mal_varligina_el_koydu_n5807_.html#sthash.act8aqr6.dpuf


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.