MİLLETİN ADAMLARINA AYNI KOMPLO KURULDU

23 Aralık 2013 Pazartesi
AK Parti'yi hedef alan tuzağın yakın geçmişte benzeri çok.

 HABER MERKEZİ

  Menderes'i ipe götüren hayali yolsuzluk ve Özal'ı deviren ithal skandal gibi...

  Turgut Özal'lı ANAP iktidarında Devlet Bakanlığı yapan Ekrem Pakdemirli İstanbul merkezlioperasyonda bilinçli bir algı yönetimi yapıldığını savundu. Türkiye gazetesinden Ercan Gürses'ekonuşan Pakdemirli, "Bir komplo olabilir. ABDdersiniz, derin devlet dersiniz hepsine 'tamam'derim. Ama şunu söylemeliyim. Evde parasayma makinasını hiç akılcı bulmuyorum" diyekonuştu.Pakdemirli kendi bakanlığı döneminde 1991 seçim kampanyasında muhalefet lideri Süleyman Demirel'in içi boş "Koskotas YolsuzlukDosyaları"nı sallayarak prim yaptığını hatırlattı. Pakdemirli, "İnsanlar o dosyaların boş olduğunu bilmiyor. Bir algı yönetimi yapılmış olabilir. Başbakan da bakanları yedirmeyeceğini açıklayabilir. Ancak benim çağrım bir komplo varsa hemenaçıklığa kavuşturulmalı" diye konuştu. Eski Bakan Pakdemirli, BaşbakanErdoğan'ın da yolsuzluk izafe edilen soruşturma dosyasını kendisinin okumasını istedi, "Sakın dosyayı başkasına okutmasın. İnanıyorsa gereğini yapsın. Ya daarkadaşlarının temiz olduğunu açıklasın" dedi.

AYNISINI MENDERES VE ÖZAL'A YAPTILAR

 

  Türkiye'nin son 65 yıllık tarihi, hayali dosyalar ve dış güçlerin bu yöntemle devirdiği hükümetlerle dolu...

  Menderes'i ipe götüren hayali yolsuzluklar

  Dış güçlerin çıkarlarına ters düşen hükümetleri devirmek istemeleri yeni değil. 1960 darbesiyle devrilen ve daha sonra Başbakan Adnan Menderes'i idama götüren süreçte de bunlar yaşandı. Hayali yolsuzluk dosyaları Menderes ve iki Bakanı yargılanırken gazetelereservis edildi. Hem göstermelik yargı için malzeme üretildi, hem de kamuoyu hayaligerçeklere inandırılmaya çalışıldı. Sözkonusu gazete haberinde Menderes'in gizli kasasının açıldığı, içindeki fotokopilere el konulduğu belirtiliyor. Sözde yolsuzluk belgelerinin arasındabüyük boy bir kadın resmi de dikkat çekiyor!

KOSKOTAS DOSYALARI ÖZAL'I DEVİRMİŞTİ

  1980'li yıllarda Türkiye'nin çehresini değiştiren Özal hükümetlerinin önünü de hayali yolsuzlukdosyaları kesti. 1989 yerel seçimlerinde bu iddialarla zayıflatılan ANAP hükümetleri, 1991 genel seçimlerinde DYP Lideri Süleyman Demirel'in Koskotas Dosyaları ile son bulmuştu. Demirel seçim meydanlarında elindeki dosyaları sallayarak Yunanistan'ın meşhur Koskotas skandalına atıfta bulunmuş, iktidara geldiklerinde gereğini yapacaklarını açıklamıştı. Demirelseçimlerden başbakan olarak çıktı. Dosyalardan da bir şey çıkmadı!

  Koskotas olayı; 1980 yılında Yorgo Koskotas adlı iş adamının Başbakan Andreas Papandreu'nun garantörlüğü ile Girit Bankası'nı satın alması ile başladı. Birden bire ortadan kaybolan 100 milyon dolar Başbakan Papandreu ve yakın çevresine gidince olay patlak verdi. Koskotas 25 yıl hapis cezası aldı.

REFAHYOL'U BİTİREN İRTİCA TİYATROSU

  Bir yıl süren Refah Partisi-DYP hükümeti, üretilen irtica paranoyaları, askeri vesayetin desteği ve istifa ettirilen vekillerle sona erdirildi. Erbakan'ın Libya ve İran gezisi üzerine spekülasyonlar, aczimendilerin her akşam televizyonlara servis edilen zikir görüntüleri, şeyhlerin sözde aşk hikayeleri her gün halka izlettirildi. Ancak Erbakan hükümetinin en önemli suçu, ekonomiye havuz sistemini getirerek borcu olan kamu kurumlarının özel bankalardan yüksek faizle borçlanmasının önünü kesmekti. Faiz lobisi postmodern darbede bu yüzden başrolü oynadı. Hükümet, Çankaya'nın da desteği ile devrildi. Geriye kalan 300 milyar dolarlık korkunç faturayı Türk halkı ödedi...

 

 


Yorum Yaz
Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.